Noga a Skrúcaný po rokoch opäť spolu: Nikdy sme neboli top kamaráti, vďaka tomu sme nikdy neboli rozhádaní
Dobré noviny
Dobré noviny

Noga a Skrúcaný po rokoch opäť spolu: Nikdy sme neboli top kamaráti, vďaka tomu sme nikdy neboli rozhádaní

Nikdy sme neboli ani rozhádaní a nemali sme medzi sebou krízy, priznal Skrúcaný.

Miro Noga a Štefan Skrúcaný — Foto: TASR

Bratislavská Incheba Expo aréna patrila v utorok večer gitaristovi, skladateľovi a spevákovi Jánovi Balážovi, najstaršiemu zo železnej trojice skupiny Elán a hitom z jeho autorského pera. K 70. narodeninám mu prišli zablahoželať slovenskí a českí interpreti a nechýbala ani ikonická komická dvojica Miro Noga a Štefan Skrúcaný, ktorí na úvod večera zaspievali pieseň Intrák.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/arzen.terchova/photos/bc.Abpnz2moyZnMr1Jhau3U7mYgY5bD9C5ZjsYesxaB7-n58o7Vp4gsXcxNo7BshS_9DzLFIUrm3vWYQTutZxdOZ2IFccnhGig2ce4NuJE847Ohq-G7jEqLCUYfHeeXREaJ7r0UbDFuLywFGSwii93w0bU-/10159724115928286/?opaqueCursor=AbrCsNiZw5Vy3hSoL1QzTr2VyTr3uLr30FF5caky7_uTyUSJKl6gkarNk1SroAtOTCk20JTSuOMJdtFRBqAzniL39FgfJVb8n2rOxWwCnVcPiL4eKYu7EmfqMJ-VvybTM9EC3cjO-n2KS37D8wpgWV1pgCR7IQlrOcI-2scFEqDc6M_oUByDrLqQ5lPr8PHTexxtmZBjHY2nNbC9SOxIDnW9EpikIyM27khRNNQmNmGh_93PdXEmAivMRY98yr0C-_RWCDjMvcIODq0PNJCtG8pT0vIOim6RgoqdIuVlAd9908z6cpR7YC4fl_xM1S70P-delOB5_hEoYNioYC4mTYhDbzxgXQ67JlYpr5PoTE67AJxa9ZphR28rDeb_J2SXMz1AkQTElNXLnbYqF3b5FEcZJh-W9Hzy0PuHxmEl6uVIbe2Zf_NP23kqg5pdq4-uectdXhKUag3TUz0nBYbR28jRrHD_Sd6VLhACaZ1CcYtjjd2xtjFKwmLaR4xZhzdj5ruKce9CSTWGx2wiimHGocI59AwnNuZkZjMtppWTB6gkS7VZ19BIwm9nROlDtqjIFN7giq4S1BOuqIpfBVdN_ZqpZNiBR9fGfIzUj6WHtscB8FnHrlsNg1Tcce5fZ0G3RtcblwBv3k15xpmWFnMevI2klpfvrVQyxz8M6FbT69oHVzzJKV2b9PpgfY6HcN6j-0l8ZMMLUOidavuBf-u805Im

Obaja zabávači roky kráčali po vlastných cestách, no teraz sa objavili na spoločnom pódiu, čím potešili mnohých fanúšikov, ktorí vyrastali na ich humore a nezabudnuteľných pesničkách.

Skrúcaný a Noga na seba narazili ešte v roku 1980 na Vysokej škole múzických umení, kde obaja odštartovali úspešnú hereckú kariéru. Mnohí nostalgicky spomínajú na 90. roky, kedy tvorili vrchol slovenského humoru. Špeciálnu kapitolu ich kariéry tvorí veľmi úspešná dlhoročná spolupráca, konkrétne v ich politicko-satirických televíznych a rozhlasových reláciách Apropo Plus, Telecvoking, Vox papuli, O 3 štart, Dvaja z jedného cesta.

Galéria

Galéria

„Hrávali sme spolu, cestovali, bývali v hoteloch, tak aj ľahká ponorková choroba môže doľahnúť…Ale my sme nikdy neboli top kamaráti, ktorí sa jeden bez druhého nemôžu ani pohnúť. Na druhej strane sme nikdy neboli ani rozhádaní a nemali sme medzi sebou krízy,“ priznal Skrúcaný pre Plus 7 dní.

Dvojica účinkovala i v populárnych Stredoslovákoch. Spolu vydali hudobné albumy Keby som bol detským kráľom, Bomba kšeft, Molotov koktejl, No Problem, NoSkruDamus, Hity Noga-Skrúcaný, Život je karneval. O ich humor prestal byť jedného dňa v televíziách záujem. „Z obrazovky sme odišli zo dňa na deň, stále neviem to pozadie, prečo. Môžem len tušiť, že niekomu nevyhovuje satira, ktorú už my, mimochodom, dlho nerobíme,“ vysvetlil Skrúcený Novému Času. Obaja sa vybrali rôznymi cestami – Miro Noga sa vrátil k divadlu a Štefan Skrúcaný na televízne obrazovky. Napriek všetkému sa dokážu aj po rokoch spojiť a urobiť nezabudnuteľnú šou ako kedysi.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…