Hviezdny Cristiano Ronaldo prekvapil slovenské deti. Keď prišiel medzi nich, takmer prestali dýchať
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Hviezdny Cristiano Ronaldo prekvapil slovenské deti. Keď prišiel medzi nich, takmer prestali dýchať

Stretnutie s futbalistami anglického futbalového klubu Manchester United si deti poriadne užili. Navštívil ich aj bývalý hráč Košíc Nemanja Matić.

— Foto: Facebook Integrácia svieti pre všetky deti rovnako

O tom, že sa dobré skutky a výsledky v škole, ale aj športe oplatia, sa nedávno presvedčili aj deti z rôznych kútov Slovenska a spoločenských vrstiev. Občianske združenie Integrácia ich snahu odmenilo týždňom plným stretnutí s úspešnými ľuďmi. Jedným z nich bol aj výlet na štadión Manchestru United, kde slovenskú výpravu privítal srbský futbalista Nemanja Matić so slovenským občianstvom, či Španiel Juan Mata. Krátko na to sa však k nim pridala aj futbalová hviezda Cristiano Ronaldo, ktorá sa deťom postarala o skutočne nezabudnuteľný zážitok.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/OZIntegracia/posts/pfbid02iNWr2cjLxkCiyRyWMU1pz5F2K7jQsdFktLr7U2HkL5XL8t2RWHtiv5LK4ZtQLFdQl

„Keď budeš dobrým človekom, keď budeš robiť dobré skutky, keď sa budeš pekne chovať, keď budeš vzor pre ostatné deti, môžeš aj zdanlivo nereálny, neskutočný sen premeniť na realitu,“ zhrnul pre TV JOJ myšlienku výletu Slavomír Krafčák z OZ Integrácia.

Deti tak počas týždňového výletu spoznali úspešných Slovákov žijúcich v zahraničí, pozreli sa do Európskeho parlamentu, navštívili významné školy, ktoré ich mali motivovať k tomu, aby pracovali na svojej budúcnosti. V anglickom Manchestri ich neskôr čakala prehliadla jedálne z populárneho Harryho Pottera, kurz sebaobrany, ale aj priateľský futbalový zápas v parku. Ten mal deti navnadiť na ďalšie prekvapenie.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/OZIntegracia/videos/574555030553836/

Zamierili totiž na tréningový štadión anglického futbalového klubu Manchester United, kde ich s radosťou privítali zvučné mená. Ako prvý prieišl medzi deti Nemanja Matić. Nechýbali úsmevy, fotografie či podpisy, no keď sa pri nich zjavil celý futbalový tím Manchestru United vrátane najväčšej hviezdy Cristiana Ronalda, od nadšenia ani nedýchali.

Kapitánovi portugalského národného tímu však zakrátko ukázali, ako veľmi ho obdivujú, pričom nechýbala ani natrénovaná ukážka legendárnych pohybov, ktoré futbalista predvádza po góloch a darčeky, ktoré svojmu veľkému vzoru s predstihom prichystali.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/DariusHaraksinTVJOJ/videos/309707068022594/

Deti zároveň dostali možnosť pozrieť si tréning svojich obľúbencov a následne sa premiestnili na štadión Old Trafford, kde si splnili najväčší sen. Pozreli si zápas, pričom si vychutnali aj Ronaldov gól a o rozruch sa opäť postaral aj Nemanja Matić. Slovenskej výprave totiž zamával priamo z futbalového trávniku a na ďalší deň im ďalšou návštevou spríjemnil ráno. Spomenul si totiž na časy, ako hrával na dedine, kde nemali ani poriadne lopty a keďže patril aj k hráčom Košíc, tak má k Slovensku aj vďaka stále blízko.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…