Dobrá správa! Jackpot sa navýšil o 30 miliónov eur
Inzercia
Inzercia

Dobrá správa! Jackpot sa navýšil o 30 miliónov eur

Ak ste niekedy rozmýšľali nad hraním Eurojackpotu, alebo sa ho už dlhšie snažíte aktívne vyhrať, máme pre vás dobru novinu. Maximálny Jackpot sa tento rok zvýšil o príjemných 30 miliónov. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

— Foto: Ilustračná - Pexels.com

Nie je to žiadne tajomstvo, že lotérijná hra Eurojackpot zažíva nebývalú popularitu. Princíp tejto európskej lotérie cez internet je veľmi jednoduchý, ktorý spočíva v typovaní čísel a preto dokáže veľmi ľahko osloviť široké masy ľudí. Prístupná je od roku 2012 a vznikla ako alternatíva k hre EuroMillions. Na Slovensku sa prvýkrát objavila 9. októbra 2015 a od tej doby mnohým Slovákom zmenila život na nepoznanie.

Cena jedného tiketu na žrebovanie je vo výške 2 €, ktorý si môžete zakúpiť v novinovom stánku, alebo online na etipos.sk. Ak si zvolíte tipovať online, máte jednu praktický výhodu. Tipy si môžete náhodne vygenerovať a nemusíte zdĺhavo rozmýšľať nad výberom. Celkovo tipujete 7 čísel. 5 čísel vyberáte z prvého súboru od 1 do 50, zvyšne dve čísla z dodatkového súboru od 1 do 10.

Ak máte vaše tipy pripravené musíte si počkať na losovanie. Losovanie prebieha v pravidelných intervaloch v rovnaký čas, aby sa všetci diváci vedeli včas pripraviť a zadovážiť šťastné tikety. Veď si to predstavte. Hra Eurojackpot prebieha až v 18 európskych krajinách s veľmi atraktívnou hlavnou výhrou presahujúcou niekoľko desiatok miliónov eur. Žrebovanie prebieha v troch poradiach.

Aké novinky prináša zmena?

Veľmi príjemná správa sa týka hlavnej výhry. Ako uviedla hovorkyňa štátnej lotériovej spoločnosti TIPOS, kvôli zvýšeniu popularity lotériovej hry sa európske spoločnosti poskytujúce stávky navýšiť jackpot z predchádzajúcich 90 na hodnotu 120 miliónov eur. Tento ťah môže veľmi zatraktívniť tipovanie pre ďalších hráčov. Minimálna hodnota, na ktorej sa bude jackpot pohybovať, ostáva rovnaká a teda 10 miliónov. Vôbec sa nemusíte obávať že by hlavná výhra bola určené len pre jedného víťaza. Medzi výhercami niekoľkých desiatok tísic, alebo aj niekoľkých miliónov v troch poradiach môže byť aj vy.

Druhá oblasť, ktorú postihla zmena, sú termíny. V minulosti sa žrebovalo iba v piatok o 18:00. Od konca marca sa k poslednému pracovnému dňu pridal aj utorok a tak sa bude žrebovať až dvakrát za týždeň.

Ďalšia zmena sa dotkne hernej matice. Podľa predchádzajúcich pravidiel ste si vyberali 5 čísel z 50 a 2 z 10 (matica 5/50 + 2/10). Po novom sa budú posledné dve čísla vyberať až z 12 čísel (matica sa zmení na 5/50 + 2/12). Okrem iného sa herné pole rozšíri o jedno a celkovo ich bude na novom tikete 5. Tipéri sú zvyknutí okrem tipovania v hre Eurojackpot, tipovať aj na doplnkovú hru Eurojackpot Joker. Táto možnosť ostáva naďalej zachovaná. Rovnako tak ostáva možnosť predplatených a systémových stávok.

Na záver

Možno si nakoniec poviete, že prečo to skúšať, aj tak je šanca na výhru malá až žiadna, keď lotériu Eurojackpot hrá toľko Európanov. Opak je ale pravdou a pravé tento fakt vedie k tomu, že jackpot vzrastá na hodnote. Od začiatku hrania na Slovensku si až 74 hráčov odnieslo výhru. 4 z nich sa zo dňa na deň stali milionári, pričom hráč v októbri 2020 vyhral 59 miliónov eur.

 Ak vás zaujala možnosť z času na čas si natipovať zopár šťastných čísel venujte chvíľku času aj to akým spôsobom to chcete dosiahnuť. Aj keď sa opatrenia uvoľňujú, pandémia ešte neskončila a svoje benefity má v tejto oblasti má pravé tipovanie online.  Rovnako vhodné je dôkladne si dopredu premyslieť, čo s výhrou urobíte.

 

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…