Žena otvorila veľké tabu a otvorene o ňom prehovorila: Takýto je život s dvomi vagínami
Dobré noviny
Dobré noviny

Žena otvorila veľké tabu a otvorene o ňom prehovorila: Takýto je život s dvomi vagínami

Ľudia oceňujú otvorenosť, s ktorou vystúpila na verejnosť.

— Foto: Tik Tok: theladyleanne

Obrovské odhodlanie aj odvahu v sebe našla tridsaťsedemročná Leanne Bellová, keď otvorene prehovorila o svojom zdravotnom stave. Narodila sa totiž s dvomi ženskými orgánmi, čo jej v bežnom živote spôsobuje nejednu komplikáciu a navyše vo vzťahu k mužom pôsobí odstrašujúco. Žene diagnostikovali zdvojenú maternicu, čo však v jej prípade znamená, že okrem dvoch materníc má v tele aj dva krčky a tenkú stenu tkaniva.

@theladyleanne Just the facts. Don’t mind the wings. Or the lady talking. #uterinedidelphys #twouterus #twocervixes #twoVs #foryou #fyp #singlelife #leannebell #theladyleanne #lonelygirl #medicalanomaly #extraparts #answer #reproductiveorgans #uterusdidelphys #longhair #BBPlayDate #ShowYourJOWO #FORDfortheBuilders #crazystory #bizarre #freakshow @theladyleanne ♬ Yellow - Coldplay

Dve menštruácie, nie vždy naraz

Leanne o svojom stave nakrútila video na svojej sociálnej sieti, v ktorom sa pokúsila odpovedať na všetky otázky, ktoré iných ľudí okamžite zaujímajú. Sama pritom dúfa, že sa táto téma stane známejšia a ženy ako ona sa vyhnú šokujúcim pohľadom.

„Narodila som sa s dvomi maternicami, dvomi krčkami a dvomi vagínami. Prechádzam si všetkým ako iné ženy, ale dvakrát,“ vysvetlila. Leanne má teda aj dve menštruácie, ktoré sú zvyčajne v tej istej dobe, ale neplatí to vždy. Aj v prípade, že ich dostane naraz, musí použiť dva tampóny. Gynekológ jej stav objavil po tom, keď ho vyhľadala kvôli bolestivej menštruácii.

@theladyleanne Reply to @jmanr Uterine Didelphys vs Normal Uterus #themoreyouknow #uterinedidelphys #twouterus #twocervixes #wombmates #accountant #rarecondition #maybeshesbornwithit #medicalanomaly #anomaly #oddities #vulnerable #strange #uterusdidelphys #questionsAnswered #TheAdamProject #fyp #foryou ♬ original sound - Leanne

Môže otehotnieť naraz s dvoma mužmi

Dve maternice navyše znamenajú, že by celkom reálne mohla otehotnieť dvakrát a teoreticky aj s inými mužmi. Pred pár mesiacmi sa dala na hľadanie lásky a skúša šťastie na zoznamke. Všetky jej doterajšie stretnutia však stroskotali práve na jej zdravotnom probléme. Mužov táto informácia rýchlo odradí, alebo si minimálne myslia, že si z nich robí žarty. „Môj plán bol povedať mužom o tom hneď na prvom stretnutí, aby nikto z nás nestrácal čas. Stále sa mi darí vydesiť ich, viem, že to nie je pre každého,“ hovorí.

Na túto stratégiu prešla aj preto, lebo nechce, aby sa podstatnú intímnu záležitosť dozvedeli z jej videí. Jej videá sa na sociálnej sieti stretli s nadšením. Ľudia oceňujú jej otvorenosť, ale aj jej jasný spôsob vysvetlenia danej problematiky. „Som lekár a ďakujem za zdieľanie. Ak niekedy dostanem pacientku s rovnakým stavom, budem o tom vedieť viac,“ ďakoval jeden z komentárov.   

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…