Tom Hanks a Rita Wilson sú spolu 34 rokov: Udržať si manželstvo je ťažké, no so správnym človekom sa to dá
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Tom Hanks a Rita Wilson sú spolu 34 rokov: Udržať si manželstvo je ťažké, no so správnym človekom sa to dá

Herecká dvojica si prešla náročnými obdobiami, ktoré ich však ešte viac spojili.  

— Foto: Instagram: Rita Wilson

Zažili aj pekelné chvíle

„Nebudem to popierať, náš vzťah nebol taký magický, aký sa zobrazuje vo filmoch. V skutočnosti je veľmi reálny a niekedy bol doslova peklom. Obaja sme však vedeli jediné, že bez ohľadu na všetko, budeme spolu a spolu sa cez každý problém aj dostaneme.“ Potom sa ich vzťah dostal do ďalšej fázy.

Hviezda Toma Hanksa raketovo rástla, každý jeho film sa menil na trhák aj Rita dostávala svoje najväčšie úlohy a ako ukázalo mnoho iných párov v Hollywoode – prílišná sláva a drobnohľad verejnosti a médií dokázal zničiť nejeden pár a aj ich vzťah mali preveriť ďalšie skúšky.  Tom Hanks sa však aj na toto obdobie pozerá s absolútnou vďačnosťou a za svojim úspechom vidí predovšetkým manželstvo s Ritou. Práve tá, z neho urobila lepšieho herca a práve ju mal pred očami pri svojich životných rolách. „Svoju manželku vnímam ako svoju spriaznenú dušu a naše puto presahuje slová ako manželka, mama a partnerka. Keď som hral Forresta Gumpa, ktorý miloval Jenny, bez môjho spojenia s Ritou by som nikdy nedokázal prežiť to, čím si prechádzal Forrest,“ povedal Hanks. Do ich manželstva pribudli ďalšie dve deti – Truman a Chester.

Opora pri boji s rakovinou

Veľkou skúškou pred ôsmimi rokmi bola aj vážna diagnóza jeho manželky. Rite vo veku 58 rokov diagnostikovali rakovinu prsníka a následne si prešla niekoľkými operáciami, v rámci ktorých jej odstránili prsníky. Tom jej bol po celý čas tou najsilnejšou oporou. Osobou, na ktorú sa mohla spoľahnúť, ktorý ju povzbudil aj pohladil.

„Cítim sa požehnaná, že mám milujúceho manžela, rodinu, priateľov a lekárov, ktorí ma podporujú,“ povedala Rita v čase liečby. Rita sa úplne uzdravila vďaka skorej diagnostike, keďže nezanedbala prevenciu. Choroba ich ešte viac zblížila. „Nikdy neviete, ako váš partner v podobnej situácii zareaguje. Ohromil ma však svojou starostlivosťou,“ povedala. On, naopak, nepovažoval svoje správanie za nič obdivuhodné a jediného hrdinu videl v osobe svojej ženy. „Ľudia mi hovoria, že aké musí byť ťažké ostať ženatý v šoubiznise. Ja si však myslím, že ťažké zostať v manželstve je rovnako náročné kdekoľvek. Ak si však vezmete správnu osobu, dá sa to,“ povedal pre The Mirror.      

[avizo=https://www.dobrenoviny.sk/c/204053/syn-toma-hanksa-povedal-ake-bolo-byt-dietatom-zboznovaneho-herca-nemal-som-dovod-byt-slavny-bolo-to-toxicke|Syn Toma Hanksa prezradil, aké to je byť dieťaťom celebrity: Vy máte všetko, po čom iní túžia. Sláva je toxická] 

Časť 2 / 2

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…