Vzhľad nie je všetko, hovorí modelka s jedinečným obočím: Je to dedičstvo predkov a som na neho pyšná
Simona Gálová
Simona Gálová

Vzhľad nie je všetko, hovorí modelka s jedinečným obočím: Je to dedičstvo predkov a som na neho pyšná

Osobne si myslím, že moja tvár vyzerá lepšie takto, iní nesúhlasia, a to je úplne v pohode, hovorí otvorene.

Sophia Hadjipanteli — Foto: Instagram - @sophiahadjipanteli

Cyperčanka Sophia Hadjipanteliová vie, že ľudská hodnota sa nemeria tým, ako dokonalo má upravené obočie. Modelka založila hnutie pod názvom Unibrow Movement a na svojich sociálnych sieťach vytvorila jednu z najviac polarizujúcich sekcií komentárov na internete.

Dedičstvo predkov a génov

Stačí si pozrieť ktorúkoľvek z jej fotografií. Sú sledovatelia, ktorí to chápu. Chápu, že krásu môže vystupovať mimo spoločenských noriem, a chvália Hadjipanteli za jej pozitívny postoj k telu. A potom sú tu stovky, niekedy tisíce negatívnych komentátorov.

„Naozaj to nerobím preto, aby som ľuďom ukázala, že sa im musí páčiť moje obočie, skôr to robím preto, aby som ľuďom ukázala, že môžu mať na sebe čokoľvek, čo sa im páči. Osobne si myslím, že moja tvár vyzerá lepšie takto, iní nesúhlasia, a to je úplne v pohode,“ vysvetlila Sophia, ktorá sa vďaka svojej unikátnosti dostala na titulky tých najslávnejších módnych časopisov. Sophia priznala, že obočie zdedila po rodičoch, konkrétne po svojej mame, ktorá z neho mala celý život komplexy.

Aj ona sama sa roky s hustým obočím trápila. Od detstva bola prirodzenou blondínou, a tak jej tmavé obočie vždy priťahovalo pozornosť. Už ju ale unavovala neustále si ho upravovať a trhať, a tak sa rozhodla, že ho nechá tak. Uvedomila si, že aj obočie je akýmsi dedičstvom jej predkov, ktorí pochádzali z Grécka a Cypru. „Každý člen našej rodiny mal výrazné obočie, či už bol naňho hrdý alebo nie,“ spomínala, keď si prezerala rodinný fotoalbum.

Je to len obočie

„Keď ľudia hovoria, že je to nechutné, tak potom čo je nechutné na vlasoch alebo chlpoch kdekoľvek inde?“ povedala pre New York Magazine. Obočie pritom má svoju funkciu – chráni naše oči a sprostredkúva naše pocity. V histórii vidíme, že aj keď malo obočie stále rovnakú funkciu, jeho tvar sa menil takmer z roka na rok.

V starovekom Egypte nosili na obočí uhlie, aby ho zvýraznili, v stredoveku si obočie zase bielili, v 20. rokoch minulého storočia bolo trendy tenké a vysoké obočie. V 80. rokoch sa zase „do módy“ vrátili husté obočia, ktoré o desať rokov zase vystriedali tie tenké. A dnes? Opäť sa vraciame k hustejšiemu obočiu, ktoré by však malo byť dokonalo opravené. To Sophia ignoruje a verí, že názory iných ľudí by nemali určovať, ako vnímame svoju vlastnú krásu. „V súčasnosti je skutočne veľa ľudí, ktorým záleží na vzhľade – ale vzhľad nie je všetko,“ dodala na záver.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…