Kto platí Geissenovcom ich luxus na Slovensku? Za hotely ani reštaurácie sa neskladáme z našich daní
Dobré noviny
Dobré noviny

Kto platí Geissenovcom ich luxus na Slovensku? Za hotely ani reštaurácie sa neskladáme z našich daní

Päťdesiatosemročný Robert, jeho o dva roky mladšia manželka Carmen a ich dve dcéry v tínedžerskom veku si od piatku užívajú návštevu Slovenska.

— Foto: Instagram @carmengeiss_1965

Podarená rodinka nemeckých milionárov si už od piatka užíva návštevu Slovenska. Robert a Carmen Geissenovci a ich dve dcéry tínedžerky prišli do našej krajiny po pozvaní, ktoré dostali na dubajskej výstave Expo od nášho ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Dokonca si s ním dali aj halušky a rozhodnutie tak bolo spečatené. Na Slovensku bývajú v luxusných hoteloch a nechávajú sa hýčkať v špičkových reštauráciách. Čoraz viac ľudí sa však začalo pýtať, kto im nákladný pobyt vlastne financuje.

Žiadny honorár si nežiadali

Geissenovcom, známym svojím luxusným spôsobom života, prichystali počas sedemdňovej návštevy našej krajiny len to najlepšie a tak na milionárov čakali luxusné hotely, reštaurácie, nákladná preprava ale aj miesta, kam sa bežný smrteľník len tak nedostane.

Všetko s vidinou, že to bude najlepšia reklama pre Slovensko, keďže rodina má na Slovensku natáčať jeden diel do svojej vlastnej šou s názvom Geissenovci - Ťažký život milionárov. „Takáto reklama môže mať hodnotu až 100-tisíc eur,“ povedal pred časom minister hospodárstva Richard Sulík s tým, že si rodina za propagáciu Slovenska nežiada žiaden honorár.

Výdavky im platia iní, je to reklama

„Toto je jeden zo spôsobov, ako dostať Slovensko do sveta prirodzene a bez nákladov. Výdavky spojené s návštevou hradia zariadenia, ktoré rodina navštívi, pretože je to pre nich tá najlepšia reklama,“ povedal Sulík pre portál čas.sk a zároveň potvrdil, že návšteva nemeckých milionárov je skutočne úplne zadarmo.

Slovenský turizmus zažil tvrdú dvojročnú ranu v podobe koronakrízy a každé euro od zahraničných turistov podnikatelia uvítajú. Skúsenosti ukazujú, že návštevy Geissenovcov v iných krajinách veľmi pomohli a dnes ich ľudia podnikajúci v turizme prosia, aby k nim prišli a zviditeľnili ich,“ dodal minister hospodárstva s tým, že napriek kritike a tomu, že má Slovensko aj iné problémy, nemôžeme odsúvať všetky oblasti podnikania na druhú koľaj. Tým by naša krajina docielila presný opak toho, čo po protipandemických opatreniach potrebuje.

Kto sú Geissenovci

Reality show o bohatej rodine Geissenovcov divákom ukazuje, aký „ťažký“ je život bohatých. 58-ročný multimilionár Robert Geiss, zakladateľ módnej značky Uncle Sam, žije so svojou rodinou – manželkou Carmen a dcérami Davinou Shakirou a Shaniou Tyrou – v skutočnom prepychu.

Geiss vlastní mnohé nehnuteľnosti, okrem iného penthouse v Monaku, vilu v Saint Tropez či reprezentatívny dom v Kitzbüheli, luxusnú jachtu, veľký automobilový park, v ktorom nechýba Bentley, Hummer či Rolls Royce. Už len z tohto výpočtu je zrejmé, že Robert Geiss si vyberá len luxusné veci. Vedie však skutočne taký závideniahodný život v prepychu, o akom sa obyčajným smrteľníkom môže iba snívať? Práve o tom sa majú diváci presvedčiť v reality šou Geissenovci.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…