Na obrazovky prichádza seriál o Ivete Bartošovej. Nebude to bulvárna senzácia, ale silný skutočný príbeh
Simona Gálová
Simona Gálová

Na obrazovky prichádza seriál o Ivete Bartošovej. Nebude to bulvárna senzácia, ale silný skutočný príbeh

Autori veria, že príbeh československej hudobnej hviezdy zaujme všetky generácie.

Iveta Bartošová v roku 1999 / Miniséria Iveta — Foto: TASR; Televízia Markíza

Už tento piatok 6. mája prinesie slovenská streamovacia služba VOYO prvý diel novej minisérie s názvom Iveta, ktorá mapuje štart kariéry nezabudnuteľnej speváckej legendy Ivety Bartošovej. Ďalšie dve časti budú na VOYO uverejňované v týždennej periodicite vždy v piatok.

Silný príbeh talentovaného dievčaťa

„Sme radi, že môžeme divákom ponúknuť už štvrtú exkluzívnu novinku, ktorá bola natočená pre streamovaciu službu VOYO. Najnovšia miniséria prináša skutočný príbeh speváckej legendy Ivety Bartošovej, ktorá vznikla ako oslava jej života. Približuje Ivetino detstvo, začiatky kariéry, ale aj prvú veľkú lásku. Jej fanúšikovia sa môžu tešiť na tri časti silného príbehu o talentovanom dievčati, z ktorého sa vďaka cieľavedomosti a pokore stala hviezda prvej veľkosti,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

„Radi by sme prostredníctvom minisérie aj mladším generáciám priblížili jej skutočný príbeh a ostatným sprostredkovali peknú spomienku na nezabudnuteľnú speváčku. Veríme, že nová miniséria zaujme divákov naprieč všetkými vekovými kategóriami,“ dodala Majeská v tlačovej správe.

Iveta Bartošová sa v osemdesiatych rokoch stala zjavením na československej hudobnej scéne. Dej minisérie sleduje jej život od detstva, kedy spolu so svojou sestrou začína navštevovať školský zbor, cez úspechy na hudobných súťažiach a odchod do Prahy, až po následnú cestu ku sláve, ktorú dosiahla najmä vďaka spolupráci so spevákom Petrom Sepéšim, s ktorým ju spájal nielen pracovný, ale aj romantický vzťah. Zo dňa na deň sa z oboch stávajú obdivovaní miláčikovia národa. Až do chvíle, keď Petr tragicky zahynul.

Ústrednú dvojicu stvárnili Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský. V ďalších rolách sa objavia Eliška Křenková, Igor Chmela, Alena Mihulová a ďalší. „Najťažšie na spracovaní reálnych príbehov je, že máte menšiu slobodu a väčšiu zodpovednosť,“ povedal Matěj Podzimek, držiteľ Českého leva a kreatívny producent za VOYO, a pokračoval: „Nemáte pred sebou biely papier, ale stovky strán, ktoré popísal sám život. V tom je to zložitejšie – musíte si vybrať, čo je podstatné a na čo sa sústrediť.“

Na seriáli spolupracoval aj syn Artur

Okrem exponovaného vzťahu s jej speváckym kolegom sa miniséria zameria aj na Ivetin rodinný život. Tvorcovia sa na projekt chystali dokopy až päť rokov. Pôvodne malo ísť o celovečerný film, potom sa ale rozhodli, že viacdielna séria umožní ponúknuť na začiatky popovej legendy komplexnejší pohľad. Unikátne vizuálne spracovanie divákov prenesie priamo do centra diania, budú môcť sledovať milostné vzplanutia, nádeje aj sklamania.

Článok pokračuje na druhej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…