Shiffrinová prvýkrát otvorene hovorí o smrti otca: Aj som, aj nie som ok. Smútiť možno nikdy neprestanem
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Shiffrinová prvýkrát otvorene hovorí o smrti otca: Aj som, aj nie som ok. Smútiť možno nikdy neprestanem

Americká lyžiarka zverejnila emotívnu spoveď, v ktorej odhalila aj svoj najväčší strach. „Keď naňho zabudnem, je to akoby som ho nechala znova zomrieť..."

— Foto: Instagram @mikaelashiffrin / TASR

Keď neuspejete na olympiáde, nie je čas na súkromie a na premýšľanie o chybách. Namiesto toho sa na vás z každej strany pozerajú kamery a všetkých zaujíma len jediné: „Čo sa stalo?“ Štvornásobná celková šampiónka Svetového pohára a všeobecne najlepšia aktívna alpská lyžiarka na svete Mikaela Shiffrinová si týmto procesom, ktorý by sa dal nazvať nočnou morou každého športovca, prešla počas olympiády v Pekingu rovno päťkrát.

Napriek tomu, že 27-ročná lyžiarka o svojich pocitoch dlho mlčala, rozhodla sa ich napokon vyjadriť v emotívnom článku pre portál The Players' Tribune. Odkryla v ňom temné myšlienky a pocity, ktoré prežívala v prvých dňoch po smrti milovaného otca Jeffa, ktorý zahynul vo februári 2020 po páde zo strechy.

„Len som si ľahla k nemu do postele, dala si jeho ruku okolo ramien a položila hlavu na hruď. Chcela som, aby vedel, že som s ním. A ja viem, že to cítil," odhalila po prvýkrát silný moment vo svojej spovedi Mikaela a dodala: „Nemohla som jesť ani spať. Myslela som, že skončím. Je strašne ťažké pokračovať ďalej. Keď otec zomrel, nechcela som lyžovať, nechcela som jesť ani sa mi nechcelo spať. Tak veľmi som sa bála snívania,“ priznala otvorene s tým, že často médiám odpovedala len naučenými frázami. Nikdy skutočne svoje pocity neprejavila na verejnosti. „Možno nikdy neprestanem smútiť, ale je to v poriadku," dodala.

Práve smrť milovaného otca verejnosť považovala za dôvod neúspechov najväčšej rivalky Petry Vlhovej. „Všetci sa ma pýtajú, čo sa stalo. Ja to jednoducho neviem. Ľudia si úspechy spájajú s tým, že som v poriadku a neúspechy s tým, že nie som. Pravdou je, že ja som aj nie som OK,“ doplnila Američanka s tým, že jej najväčšou terapiou je lyžovanie a len na horách dokáže voľne dýchať.

„Možno to znie šialene, ale mala som pocit, že keď niekto zomrie, máte pár dní, kedy každý, koho sa kedy dotkol, na neho myslí. Oslavujeme ich..Ale keď sa pohreb môjho otca skončil, všetci tí ľudia, ktorí zdieľali príbehy a posielali listy a kvety sa pohli ďalej. Je to nevyhnutné. A keď sa to stane, kto zostane, aby si zachoval živú pamiatku? Som to len ja. Sme to len my," napísala a dodala spomienku na svoje prvé víťazstvo po smrti svojho najväčšieho fanúšika: Táto spomienka sa mi vybavila na hore, uprostred obrovského momentu, s televíznymi kamerami a ... jednoducho som to nechala tak. Počula som zvuk jeho hlasu a potom som len zlyžovala dole. Vyhrala som bez môjho otca, ktorý by to určite chcel zažiť."

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…