Vyčítajú jej, že na modelku je stará. 57-ročná Pavlína Pořízková poslala neprajníkom jasný odkaz
Simona Gálová
Simona Gálová

Vyčítajú jej, že na modelku je stará. 57-ročná Pavlína Pořízková poslala neprajníkom jasný odkaz

Bývalá supermodelka nechce, aby sa ženy kvôli starnutiu cítili neviditeľné a škaredé.

Paulína Pořízková — Foto: Instagram - @paulinaporizkov

Rodáčka z Československa, Pavlína Pořízková, je v modelingovej brandži už celé desaťročia a teraz otvorene hovorí o tom, akú veľkú rolu v tomto svete zohráva vek a starnutie. Na sociálnych sieťach bývalá supermodelka zdieľala svoju fotografiu v bikinách a komentár od osoby, ktorá mala potrebu komentovať jej starnúce telo.

Starnem? Som len lepším človekom

„Stárnutie musí byť pre teba naozaj náročné, keď máš ešte aj v svojom veku potrebu zverejňovať fotky v bikinách. Vždy som si myslel, že zostarnúť je najťažšie práve pre pekných ľudí. Tí škaredí boli vždy škaredí, takže byť škaredým a starým nie je pre nich žiadna veľká zmena,“ napísal anonym. „Pád z úplného vrcholu bolí o to viac, ak si bola v mladosti krásna. Modlím sa za to, aby si sa zmierila so svojou smrteľnosťou. Všetci budeme starí a škaredí...len ty si musela spadnúť z väčšej výšky ako my ostatní,“ dodal na záver. Pořízková, ktorá tento rok oslávila 57. narodeniny, venovala anonymnému neprajníkovi jasný odkaz.

„Verím, že s vekom sme krajší,“ vysvetlila. „Zaslúžili sme si svoju krásu, chápeme, čo to je, a môžeme ju vidieť oveľa lepšie. Neexistuje nič také ako škaredé a staré. Iba krátkozraké a ignorantské,“ argumentovala modelka, ktorá sa rozhodla oslavovať svoje starnutie. „Hanbila som sa za to, že starnem, a na druhej strane si hovorím, že som múdrejšia, som lepšia, som zábavnejšia, som trpezlivejšia! Celkovo ako človek som najlepší, aký som kedy bol,“ uviedla nedávno pre magazín People Pořízková, ktorá sa rozhodla, že nebude pred svetom skrývať svoje vrásky ani šedivé vlasy.

Pýšiť sa svojou zrelosťou

„Nebudem to skrývať teraz, keď som taká báječná, najbáječnejšia, aká som kedy bola,“ priznala sebavedomo bývalá modelka, ktorá vyzýva spoločnosť, aby nerobila rozdiely medzi starnutím žien a mužov. „Starší muži sú distingvovaní, staršie ženy sú škaredé,“ vysvetlila Pořízková, ktorá svojím prejavom spustila veľkú debatu o starnutí, na ktoré by mali byť ženy rovnako hrdé ako muži.

Jej príspevok na Twitteri sa zmenil na skutočnú oslavu stredného a neskoršieho veku. Ženy v komentároch zdieľajú svoje pocity o tom, ako slobodne sa cítia vo svojom tele, keď starnú, a o slobode, ktorá prichádza spolu s tým, že im vekom čoraz viac nezáleží na tom, čo si o nich myslia ostatných. „Môžeme byť na starnutie hrdé,“ odkázala svojim fanúšikom na záver Pořízková.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…