Dve dobré správy dňa
Inzercia
Inzercia

Dve dobré správy dňa

Dobrých správ je v poslednej dobe ako šafránu. Pripravili sme pre vás dve pozitívne správy, ktoré by vám nemali uniknúť.

— Foto: Packeta

Packeta pomáha jednorodičom v núdzi

Čoraz väčšie percento jednorodičov je odkázaných na finančnú a hmotnú pomoc. Nezisková organizácia Jeden rodič eviduje zvýšený záujem o potravinové a humanitárne balíky pomoci. Doručovateľská spoločnosť Packeta sa rozhodla tieto balíky doručovať týmto rodinám zadarmo. Viac ako 150 tisíc rodičov, ktorí vychovávajú deti samostatne sú vystavení psychickej, sociálnej a finančnej záťaži. Situácia sa pritom za posledné mesiace zhoršila.

„Rozhodli sme sa balíčky humanitárnej a potravinovej pomoci doručovať týmto rodičom v núdzi pomocou našich kuriérov priamo na ich adresu zadarmo,“ konštatuje Zuzana Krasnanská, marketingová manažérka zo spoločnosti Packeta. Okrem toho doručovateľská spoločnosť Packeta umožnila týmto rodinám si navzájom posielať balíčky zadarmo prostredníctvom služby Medzi nami. Hromadné zásielky humanitárnej a potravinovej pomoci sa posielajú štyrikrát ročne viac ako 100 rodinám. Súčasťou balíka sú trvanlivé potraviny, drogéria či oblečenie získané od darcov a partnerov neziskovej organizácie JEDEN RODIČ. „Každý doručený balík rodine v núdzi predstavuje významnú materiálnu ako aj finančnú pomoc. Doterajšie doručovanie balíkov sme si zabezpečovali svojpomocne a bolo to logisticky a finančne náročné. Vytvorenie partnerstva s Packetou je tak dôležitou súčasťou  komplexnej pomoci rodinám, ktoré na tieto balíky čakajú a potrebujú ich,“ konštatuje Eva Marková z neziskovej organizácie JEDEN RODIČ.

Foto: Packeta

Konica Minolta zníži emisie o 80 %

Konica Minolta chce znížiť emisie v priebehu životného cyklu svojich výrobkov o 80 % v porovnaní s rokom 2005. Aj vďaka týmto krokom bola zaradená do svetového rebríčku 100 najudržateľnejších spoločností na svete (Global 100 Most Sustainable Companies), ktorý v aktuálnom ročníku hodnotil takmer 7 000 firiem s tržbami presahujúcimi ročne miliardu dolárov na základe environmentálnych a sociálnych parametrov.

„Uvedomujeme si akú zodpovednosť máme v pozícii lídra na trhu voči životnému prostrediu. A preto napríklad plánujeme do roku 2050 znížiť emisie oxidu uhličitého v priebehu životného cyklu výrobku o 80 % v porovnaní s rokom 2005,“ uviedol Pavel Čurda, generálny riaditeľ Konica Minolta Slovakia. Recyklované plasty tvoria až 40 % materiálov použitých v toneroch a viac ako 10 % sú využívané pri výrobe produkčných strojov. Skupina rovnako využíva certifikované tonery, ktoré sú ľahko separovateľné, čo je základná podmienka pre recykláciu papiera.

Za trvalú udržateľnosť podnikania získala Konica Minolta tento rok aj zlatú medailu od spoločnosti Ecovadis. Firma sa tak dostala medzi prvých 5 % spoločností z celkového počtu viac ako 90 tisíc. Medzinárodná nezávislá organizácia CDP v tomto roku zaradila Konica Minolta už po šiestykrát medzi globálnych lídrov na prestížnom zozname Climate A, ktorý hodnotí aktivity firiem súvisiace so znižovaním emisií oxidu uhličitého a jej snahy zabrániť klimatickým zmenám.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…