John Travolta myslí na svojho zosnulého syna každý deň. Nebyť tragédie, dnes by oslavoval 30 rokov
Dobré noviny
Dobré noviny

John Travolta myslí na svojho zosnulého syna každý deň. Nebyť tragédie, dnes by oslavoval 30 rokov

Herca kvôli smrti syna dokonca vydierali.

— Foto: Profimedia/ Instagram: p0p.cultured

Obľúbený herec John Travolta s láskou zaspomínal na svojho najstaršieho syna Jetta. Ten ich rodinu tragicky opustil pred 13 rokmi a práve dnes by oslávil tridsiate narodeniny. „Môj drahý Jett, chýbaš mi viac, ako sa dá opísať slovami. Myslím na teba každý jeden deň. Krásne narodeniny,“ napísal k ich archívnej fotografii. Travolta na nich žiari šťastím po boku ich vytúženého syna, ktorý sa narodil v manželstve s herečkou Kelly Preston.

Tá pred pár rokmi tiež zomrela po náročnom boji s rakovinou. Syn Jett sa narodil v roku 1992 a prvé mesiace nič nenasvedčovalo tomu, že by nemal mať život ako každé iné zdravé dieťa. V 15 mesiacoch bol po prvý raz hospitalizovaný a od dvoch rokov sa už u neho pravidelne objavovali záchvaty. Jettovi diagnostikovali aj autizmus. „Bol autista. Mal záchvaty už keď bol veľmi malý, mal Kawasakiho syndróm,“ povedala Preston o synových diagnózach pre reláciu The Doctors v roku 2012. Syndróm u detí spôsobuje zriedkavý stav, pri ktorom sa zapália steny tepien po celom tele. Zomrel za tragických okolností počas rodinnej dovolenky na Bahamách.

Jett dostal vo vani záchvat a nešťastne si udrel hlavu. V bezvedomí ho našla až slúžka a spustila poplach. Travolta pre US Weekly povedal, že smrť jeho syna bola „najhoršia vec, aká sa mu v živote stala.“ Nečakaný odchod jeho syna však nebol jedinou traumatizujúcou skúsenosťou. Travolta totiž ešte na mieste čelil obvineniam z nedostačujúcej starostlivosti o syna. Vodič sanitky, ktorého privolali na miesto nešťastia, ho spoločne s jeho advokátom vydierali s tým, že médiám poskytnú dôkazy o jeho vine. Vodič aj právnik obvinenie odmietli a postavili pred súd, v ktorom požadovali odškodné 25 miliónov dolárov.

K samotnému procesu napokon neprišlo po tom, čo jeden z politikov vystúpil na Bahamách v médiách a prehovoril o výsledku procesu. Teda ešte predtým, než sa vôbec začal. Travolta sa odmietol súdiť s dvojicou vydieračov a povedal, že sa cez celú udalosť potrebujú preniesť. Miesto toho v roku 2009 založil nadáciu Jetta Travoltu, ktorá financuje pomoc deťom so špeciálnymi potrebami. Herecký pár má ešte dve deti, dnes 22-ročnú dcéru Ellu a 11-ročného Benjamina, ktorý sa narodil až po smrti staršieho brata.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…