Dobré noviny
Hanblivec Messi si zobral lásku z detstva. Neprestal na ňu myslieť, ani keď si mohol vyberať zo záplavy žien
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Hanblivec Messi si zobral lásku z detstva. Neprestal na ňu myslieť, ani keď si mohol vyberať zo záplavy žien

— Foto: Instagram: Antonela Roccuzzo

Lionela a Antonelu nastálo spojila tragédia. Odvtedy sa od seba nepohli.

Bola to láska na prvý pohľad. A aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, vzťah medzi jedným z najlepších futbalistov planéty Lionela Messiho a jeho dnes právoplatnej manželky Antonely Roccuzzovej stojí na tam najúprimnejšom priateľstve. Dvojica sa totiž stretla, keď mali päť rokov. Odvtedy sa ich vzťah začal postupne vyvíjať.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Leo Messi (@leomessi)

Hrávali sa jednej ulici

Messi a Antonela sa narodili v Rosariu, v treťom najväčšom meste Argentíny. Ich cesty sa po prvý raz spojili vďaka jednému človeku. Antonelin bratranec, Lucas Scaglia, bol rovnako ako Messi hráčom detského futbalového klubu. Tam sa skamarátili a stretávali sa spolu aj mimo tréningov. Lucas mu raz navrhol, aby sa pridal k jeho rodine na spoločnú dovolenku a práve tam bola aj Antonela. Dvojica sa odvtedy vídala pravidelne, chodili sa spolu hrávať na ulicu a stretávali sa ako akékoľvek iné deti z jedného sídliska. Messi bol už v detstve veľmi hanblivý, no obaja vedeli, že k sebe cítia náklonnosť a nemuseli o tom vôbec hovoriť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Leo Messi (@leomessi)

Odchod do Španielska

Keď mal 11 rokov, dozvedel sa zdrvujúcu správu, ktorá všetky jeho futbalové nádeje do budúcna mohla pochovať. Diagnostikovali mu poruchu rastového hormónu. Jeho otec sa vtedy snažil urobiť všetko pre to, aby obrovský talent neprišiel o svoju šancu. Podarilo sa mu presvedčiť detskú divíziu futbalového klubu FC Barcelona, aby s ním podpísali zmluvu a zaplatili aj za jeho liečbu. Messi sa tak presťahoval do Španielska a okamžite podstúpil hormonálnu liečbu. Za štyri roky liečby si musel aplikovať viac ako 1400 injekcií. Odhaduje sa, že bez tejto procedúry by mal dnes 169 centimetrov vysoký Messi až o 10 - 15 centimetrov menej. Počas celej doby na Antonelu neprestal myslieť, dokonca sa hovorí, že bol vášnivým pisateľom listov a pravidelne jej ich posielal.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)

Vyrástla do krásy

Aj keď boli od seba tisícky kilometrov, stále boli v kontakte a zaujímali sa jeden o druhého. Nič na tom nezmenil ani fakt, že Messi si v Barcelone vybudoval silné postavenie a v klube sa mu naozaj darilo. Pri každej návšteve rodného mesta sa tešil aj práve na Antonelu. Tá medzičasom nielenže vyrástla do krásy, snívala aj o kariére zubárky a mala vzťah s iným chlapcom. Približne v tej dobe sa v jej živote udiala obrovská tragédia. Jej najlepšia priateľka zomrela pri autonehode. Lionel okamžite priletel do Argentíny, aby stál pri nej a pomohol jej v najťažších chvíľach.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…