Jennifer Aniston oslávila 53. narodeniny. Toto je 5 dôvodov, prečo je človekom so srdcom na správnom mieste
Dobré noviny
Dobré noviny

Jennifer Aniston oslávila 53. narodeniny. Toto je 5 dôvodov, prečo je človekom so srdcom na správnom mieste

Známa herečka sa rozhodla využiť svoju slávu na to, aby urobila zo sveta lepšie miesto.

Jennifer Aniston. — Foto: TASR/AP; Video St. Jude Children's Research Hospital

Jennifer Aniston, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie a najlepšie platené herečky v Hollywoode, oslávila v piatok svoje 53. narodeniny. Preslávila sa nie len vďaka kultovému seriálu Priatelia, ale aj vďaka svojej charizmatickej povahe, ktorá fanúšikov priťahuje možno viac ako jej herecký výkon. Pozrite sa s nami na niekoľko faktov, ktoré dokazujú, že známa herečka je osobnosťou so srdcom na správnom mieste.

1. Podporuje deti bojujúce s rakovinou

Už viac ako desať rokov navštevuje Jennifer Aniston pravidelne Detskú nemocnicu St. Jude v americkom meste Memphis, aby vyčarila úsmev na tvári deťom na onkologickom oddelení. „Deti ju milujú a vždy očakávajú, a to nie preto, že je celebrita, ale preto, že má veľkorysú povahu,“ vysvetlili zamestnanci nemocnice. Aniston rozveseľuje deti a dokonca udržiava kontakty s rodinami, ktoré stretáva na oddelení. Podľa jej slov chce pre tieto odvážne deti urobiť čokoľvek, čo im pomôže, pretože sú malí hrdinovia. „Tieto malé zázraky si prechádzajú niečím, čím by si žiadne dieťa nikdy nemalo prejsť,“ vysvetlila.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/JennJoannaAniston/photos/basw.AbpOECSj-hRJFIav0uTyOro05hIwBuUhY30JPf_aJWZpM9leezgCYxmwdw6JsoJXPiKU1IdVrO1pupIXI8YUvhs_Tu0XLBLquj7o28KhHcZQVI9hA0zwO3U2kZBF5F7EZ5tMVnYBIljq34iQmSdd7Yjqd6B39LVpddUQkp0Q_jI6bQ/1943747229042289/?opaqueCursor=Abr6O8xH0kuO_35fpg8qsgwzteuX3tSeHOTh0j2VyKt6QsK4bNmdGN3Ds_8SpcmxKPrqMtjvGJFpHsY1dZATp9hwr2lCn_Ixcj_GyMHmjuLmbDiLvGnJlm4NtzkFLs8X8AcbO6YjbM6Fn2FJnF1L_mAvroefYGqodNct8nbEoXZJ9VcxuG1f3J5Jtq-rXAavv8pJiV0px9FacPjDR9wVsQ4QO7EG-J4wty91aqnpjjqJS72bw-sjS7k6AtTGxg9NLkPnv8Lqa1qxy_x-s-X-ZY2RMpzu5dwVZ8F-OVKwXXM0c7843e-Uo0xk-lccZq9L_iNDRvW8kJnRPyWT8D6ZEvO3xZfXRuwIOW22ooqdH-O0mTDTOh3e4q8qA45mi_8NrP_5OauwuZlyEJ69XkHXwyTUNugKePP3jbgxoc49rxzHgL-HrxXwfc71H6fgwBZ_AUU5rZOepXRuCCUyulz_LtEPmJGUwoNdXUz7TpxMtYnlUwjEgojaNZooWj_wg59ta2i8xeLJJ0iZjMo6fWV6jJk-3sGK8Tjhg0-GH5nD4EHBClAvszWRxz855et1qR9WtoF8Z-gVK9NhlHngdgxZB2xm0iGVIo2xD1Zt_OOqr-LMMEUzdeOc5RGym_QIx8GmyVvCVfIY-OIrxX12aoK__FrR8hxiu66nrudpWKelQRiwjgI22cRJRfB7tq3yP2jBVu7No80P7obpuQlOFtNRFk4-z83tkyBfPuwMgzApzblVGuhz45B9kST-RQZBI_Mb0rkMm_ZI_oBQ8RiT6aLV8dsbph7iUZ2y0CI-66v0njfLsdBrVKRTOvz_WkgINKCsYqFniSfVYllnr047ClR_2NdQ

2. Reprezentuje bezdetné ženy

Aniston sa snaží spoločnosti roky vysvetliť, že ak žena nie je matkou, neznamená to, že je menejcennou osobou. „Nepáči sa mi nátlak, ktorí ľudia na mňa vyvíjajú, a nie len na mňa, ale na všetky ženy, ktoré nesplodili dieťa a hovoria o nich, že preto zlyhali. Nemyslím si, že je to fér,“ vysvetlila 53-ročná herečka, ktorá dodala, že to, že nemá deti, neznamená, že ich nemá rada. Práve naopak. Je o nej známe, že je krstnou mamou dcéry Courtney Cox a syn herečky Lisy Kudrow, Julian, jej dokonca počas natáčania Priateľov hovoril mama.

Jennifer priznala, že je unavená zo všetkých otázok a fám ohľadom jej plodnosti a tehotenstva. Podľa jej slov sú otázky o tehotenstve príliš osobné, pretože nik cudzí nevie, či daná žena nemá ťažkosti s otehotnením alebo si práve neprešla potratom. „Nemáte najmenšie poňatie o tom, čo sa so mnou deje. Ako v osobnom živote, tak aj po zdravotnej stránke. Novinári o mne nevedia absolútne nič a všetky tie články boli neuveriteľne bolestivé a nevhodné,“ priznala Aniston.

3. Bojuje proti body-shamingu

Jennifer Aniston napísala pred šiestimi rokmi otvorený list o tom, ako bulvárne média hanobia vzhľad a telá najmä ženských celebrít, čím vytvárajú neistoty aj u samotných čitateliek. A to už u tých najmenších dievčat. „Za mojím make-upom a vlasmi na titulku stojí stylista, fotograf, dobré svetlá, vetrák a počítač. A potom vás žiadajú, aby ste si mysleli, že som sa takto zobudila,“ spomínala Aniston, ktorá priznala, že je rovnaká ako všetky ostatné ženy – normálne priberá i starne. „Objektivizácia v médiách a skúmanie žien je absurdné a znepokojujúce. Správa o tom, že nejaké dievča nie je krásne len preto, že nie je neuveriteľne štíhle, je smiešna. Každý človek má právo pribrať bez pocitu viny. Mali by sme prestať diskutovať o fyzických nedokonalostiach,“ dodala herečka.

Článok pokračuje na druhej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…