Láska silnejšia ako všetky predsudky. Prvýkrát v živote sa necítim ako bremeno, sme si súdení
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Láska silnejšia ako všetky predsudky. Prvýkrát v živote sa necítim ako bremeno, sme si súdení

Dvojica o svojom dennom fungovaní natáča videá a neboja sa hovoriť aj o intímnych otázkach.

— Foto: Instagram: shaneburcaw

Dennodenne búrajú stereotypy a všetkým naokolo dokazujú, že ich láska je skutočná. Každý človek na svete má predsa právo na lásku a nezáleží na tom, čo si o nej myslia. Shane Burcaw sa narodil so spinálnou svalovou atrofiou a už od dvoch rokov musel používať vozíček.

Jeho spoločnosť si zamilovala

Pred šiestimi rokmi začal o svojom živote blogovať, neskôr založil občianske združenie, ktoré pomáha ľuďom ako on a o jeho príbeh sa začali zaujímať aj rôzne médiá. Práve v tomto období sa dostal cez internet do kontaktu s Hannah. Ženou v jeho veku, ktorá v ňom v prvom rade nevidela muža s telesným hendikepom.

Shane bol pre ňu stelesnením radosti života, človekom, ktorý nešetrí vtipom a jeho spoločnosť si zamilovala. A ako ich láska prekvitala a netajili ju ani na verejnosti, zistili, že ich fungovanie bude zložitejšie, než si mysleli.

Považujú ho za dieťa

Shane v televíznom rozhovore povedal, že si jeho už manželku mýlia so zdravotnou sestrou alebo opatrovateľkou a pristupujú k nemu ako k dieťaťu. „Boli sme na romantickou pikniku v parku a bol tam aj muž, ktorého deti sa hrali s bublinkami. Ten chlap pribehol celý vzrušený ku mne a opýtal sa ma, či sa aj Shane náhodou nechce hrať s bublinkami,“ spomína Hannah. Raz v reštaurácii Shane vypýtal účet, kým bola Hannah na toalete. Keď sa vrátila, čašníčka za ňou prišla s otázkou, či je v poriadku, že Shane už vypýtal účet.

„Ľudia prosto predpokladajú, že nie som schopný vykonať bežné veci. Ľudí so zdravotným postihnutím vnímajú ako menejcenných. Nedokážu si predstaviť, že by niekto ako ja mohol chodiť s takouto inteligentnou, krásnou a schopnou ženou. Je to pre nich ohromujúce,“ vysvetľuje Shane.

Ľudí trápi ich milostný život

O svojom každodennom živote natáčajú video blogy. Shane dúfa, že je to cesta, ktorou dokáže iným vysvetliť, že jeho postihnutie nemá v ľuďoch vyvolať ľútosť alebo odpor, ale rešpekt a lásku. Stále však dostávajú komentáre usudzujúce, že Shane musí byť veľmi bohatý, inak nie je možné, aby takáto žena si vybrala práve jeho. V poslednom videu, ktorý pár zverejnil, úplne otvorene prehovorili aj o ich sexuálnom živote. Práve „úroveň“ ich života v spálni totiž nedá spávať celkom veľkému počtu mužov a tí sa nevedia zdržať komentárov.

Pár vo videu uistil všetkých neprajníkov, že aj napriek fyzickému hendikepu, ich milostný život nijako netrpí. „Nie je to ako vo filmoch, ale svoju úlohu zvládam,“ hovorí Shane. Obaja upozorňujú na to, že ich vzťah funguje perfektne a maximálne si vo všetkom dôverujú. „Viem, že náš vzťah bude aj naďalej veselý, zábavný a plný dobrodružstiev. Prvýkrát v živote sa cítim, že nie som bremeno. Hannah je ako stvorená pre mňa a vôbec sa kvôli mne necíti, že ju zaťažujem,“ dodáva Shane.        

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…