Začalo sa to veľkou láskou, skončilo krvavou pomstou. Toto je skutočný príbeh Gucciho a jeho čiernej vdovy
Simona Gálová
Simona Gálová

Začalo sa to veľkou láskou, skončilo krvavou pomstou. Toto je skutočný príbeh Gucciho a jeho čiernej vdovy

Maurizio Gucci, potomok talianskeho módneho impéria, mal všetko. Do života mu však vstúpila žena, ktorá chcela mať ešte viac.

Klan Gucci. — Foto: TASR/AP

Životopisná kriminálna dráma, v ktorej hrá hlavú rolu Lady Gaga, Adam Driver a Al Pacino, prilákala do kín aj divákov, ktorí nemajú žiaden záujem o svet módnych značiek. Trhák s názvom Klan Gucci však sľubuje príbeh o škandále, zrade, ambíciách a vražde. Aký je teda skutočný príbeh "čiernej vdovy", známej ako Lady Gucci? Ambicióznej žene sa podarilo dostať do známej rodiny a ohroziť dedičstvo, čím spustila bezohľadnú špirálu zrady a pomsty.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/voguebrasil/photos/bc.AbpV-jqS7gI_GalYBJ9J0EixW4iBwhTdxAwBfmgtieh_5ZyDU-yAK30y6r0CG7SXaFFADNmVOw1L1hT6Ja6hCQ516ftTc5HRlNIsaKWeONjWh1XhUQc-p43pEOsfvIOpxnbcO6WIGTdvNWaBueRfjZ90/3970060639699358/?opaqueCursor=Abpf5nRkvBQPTtkBsWU_1l_4rHDJFDDEd3_fDRw0-UAi6k6pxUJXEyjlSsxi0vCUpL1w8dfBABA3Flhk-BS79_hiEsLXBlsITLCp_Qmakr3Z8wNj9NGwvIRXrZnJ8u70LCKn3IYJQy_j5c39gDQhd6KvQd_l4dukDhtFS8Fe9gz7c_dmPfIa133N6q9W0lWbPbgr2GugCkwsqxeZjSF8JAZEkqBgi0EeDn8qCM_8eOqZRuEqTr2xxPd_m-L6fi5xxYmheZ9W-D0GgvxZhOIsekMuE0y2-EQWO8xCObce9i-weGMUfV4can1C_Gea3pp663W80r29glw9C7XJOGjzWFyyGnz-aAUyjVoxAv-Hh3JVF582TmYui8_EJSO3BtEwPsK9pyxlJzS6qdceorv78NiMoGLdi6ZalsUEHQQCsH3w7It-Xb_vLTDuQgCGJhPACRauo-r6zBOvIN4nDB5R7DGXdsgmv9cjS3Wjk4_uxldL3mYoH3-4DzQxJtXEk0uFk1s9luhv9Ao6DUVeJNKafMib6iUNbfd6CKtJ7qS-Y03SYCoKWaediY9uyB8YP9wET8FY7vevlMVl_ue0FGuSEAm1nnNuegMZnbgaTWVAWQDvAk8IFROQMhJN0aOBRb7lv8g2nhEqehdCc0Z1QKwhf5_n5Cf817_XiIF6PnVT74-s4FbbutcP54HFOzoIxbMeOHySnGZhPh88UTEMFyHzF53SzKp25YRQtkc0kDansxypZQ

Klan z Florencie

Dnes už ikonickú módnu značku podľa denníka Independent založil taliansky podnikateľ menom Guccio Gucci, ktorý sa narodil v roku 1881. Prvýkrát okúsil silu luxusu, keď pracoval v londýnskom hoteli Savoy. Keď sa vrátil do talianskej Florencie, rozhodol sa založiť spoločnosť Gucci, ktorá začala vyrábať kožený tovar. Guccio mal so svojou manželkou Aidou päť detí – Grimaldu, Vasca, Alda, Rodolpha a Enza, ktorý zomrel ako deväťročný. Guccio prenechal prosperujúci firmu svojím synom, tí ju zanechali ďalším svojim potomkom. Všetko sa zmenilo v 70. rokoch, keď spoločnosť prevzala tretia generácia, ktorej sa týka aj nový hollywoodsky film.

Maurizio Gucci bol synom Rudolfa Gucciho, po ktorom zdedil väčšinu akcií a stal sa najväčším akcionárom v spoločnosti. To sa samozrejme nepáčilo Rudolfovmu bratovi Aldovi a jeho synom, ktorí Maurizia zažalovali a obvinili ho, že sfalšoval jeho podpis v otcovom závete, aby sa vyhol plateniu dane z dedičstva. Maurizio nemal rád Aldov prístup k spoločnosti a mal pocit, že masová výroba produktov Gucci podkopáva jeho identitu ako exkluzívnej značky. Aby sa vyhol celému konfliktu, radšej utiekol do Švajčiarska.

Strýka Alda aj ďalších dedičov vyšachoval nakoniec z hry, a tak mohol Maurizio prevziať kontrolu nad spoločnosťou, opísal Independent. Do roku 1993 si však podnikateľ narobil vážne dlhy, kvôli čomu musel predať päťdesiatpercentný podiel v spoločnosti investorom, čím sa skončila éra vlastníctva spoločnosti samotnou rodinou Gucci.

Lov na bohatého manžela

Na príbehu neúspešného podnikateľa Maurizia by nebolo nič zvláštne, keby jeho manželkou nebola Patrizia Reggiani. Patrizia sa narodila v Miláne veľmi chudobnej matke a svojho biologické otca nikdy nepoznala. Jej matka sa však neskôr vydala za bohatého podnikateľa Ferdinanda Reggianiho, ktorý ju vychoval ako vlastnú. Pohybovala sa vo vysokých kruhoch, mala skvelú reputáciu a vďaka štúdiu prekladateľstva hovorila plynule anglicky aj francúzsky. „Patrizia vždy hovorila o tom, ako sa chcela vydať za bohatého človeka a mať luxusný život,“ povedala v roku 1998 pre The Sydney Morning Herald jej priateľka. „Bol to jej jediný životný cieľ a stal sa jej životným úspechom,“ dodala.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…