Zvedavé dievčatko si na letisku našlo kamaráta. Láskavosť a dobrota tohto muža prekvapila aj jej rodičov
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Zvedavé dievčatko si na letisku našlo kamaráta. Láskavosť a dobrota tohto muža prekvapila aj jej rodičov

Aj keď bol unavený, malú Carter Jean pozdravil ako keby sa poznali celý život.

— Foto: Facebook Kevin Armentrout

Žijeme v rýchlej dobe a často nemáme príležitosť zastaviť sa a preskúmať krásu okolitého sveta na vlastné oči. Túto skutočnosť sa rozhodol ľuďom pripomenúť spisovateľ a rečník Kevin Armentrout, ktorému otvorila oči jeho malá, zvedavá dcérka.

Ukázal jej tablet, pozrali si rozprávku

Kevin, jeho manželka a nezvyčajne zvedavá dcérka Carter Jean sedeli v letiskovej hale. Batoľa počas čakania pozdravilo každého, kto prešiel okolo, no v jednom momente sa zatúlalo k vysokému Afroameričanovi Josephovi Wrightovi. Joseph bol na ceste domov po tom, čo sa zúčastnil pracovnej konferencie. Aj keď bol unavený a pripravený oddýchnuť si v lietadle, malú Carter Jean pozdravil ako keby sa poznali celý život.

Natiahol ruku a spýtal sa, či si chce k nemu sadnúť," povedal Kevin. „Vytiahol tablet a ukázal jej, ako sa s ním kreslí, pozerali spolu rozprávky a ona mu ponúkla občerstvenie. Toto nebola krátka výmena názorov, toto trvalo 45 minút. Keď som ich v tej chvíli sledoval, nemohol som sa ubrániť myšlienkam, rôzne pohlavia, rôzne rasy, rôzne generácie a najlepší priatelia. Toto je svet, ktorý pre ňu chcem."

Kevin bol ohromený skutočnosťou, že úplne neznámy človek strávil 45 minút rozprávaním sa s malým dievčaťom, ktoré práve stretol, a tak sa rozhodol využiť túto skúsenosť ako poučný moment pre svojich priateľov či sledovateľov na sociálnych sieťach.

Ako vyzerá láskavosť a súcit

V krajine, ktorá je tak hlboko rozdelená presvedčeniami, chcem, aby jej život bol naplnený chvíľami ako je tento... nie liberálny alebo konzervatívny republikánsky alebo demokratický, socialistický alebo kapitalistický, len ĽUDSKÝ. Joseph v Oklahome, ďakujem, že si ukázal mojej dcére, ako vyzerá láskavosť a súcit. Pokračujte vo vyžarovaní svojej dobrej energie vo svete."

Kevinov príspevok sa stal rýchlo virálnym a ľudia, ktorí Josepha poznajú, rýchlo na slová naviazali vlastnými spomienkami na jeho láskavosť. Milujem to! A nečudujem sa! Joseph Pat Wright (môj švagor) je kresťan, ktorý s každým zaobchádza ako s priateľom. Je skutočným požehnaním a vaše dievčatko je samo anjelom! Navždy v ňom bude mať priateľa,” napísala Linda Taylor.

„Odpoveď, ktorú som dostal od ľudí v Oklahome, je, že Joseph je skutočný dobrák!,“ dodal neskôr Kevin. Hovorí, že dúfa, že ľudia si z tohto obrazu a príbehu odnesú, že súcit a láskavosť sú každý jeden deň všade okolo nás. Musíme sa jednoducho prispôsobiť tomu, aby sme v tomto svete hľadali dobro.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…