Myslel si, že svojho strateného psa už neuvidí. Ten za štyri mesiace prežil ničivé požiare aj hlboké mrazy
Simona Gálová
Simona Gálová

Myslel si, že svojho strateného psa už neuvidí. Ten za štyri mesiace prežil ničivé požiare aj hlboké mrazy

Majiteľ pitbulla sa po štyroch mesiacoch a jednej veľkej záchrannej akcii stretol so svojím štvornohým miláčikom.
 

Pitbull Rus. — Foto: Ricardo Rodriguez

Ricardo Rodriguez bol začiatkom septembra kempovať so svojimi priateľmi a trojročným psom Russom. Zábavný výlet sa zmenil, keď v oblasti jazera Tahoe začal vyčíňať zničujúci požiar, kvôli ktorému musela skupina priateľov kemp ihneď opustiť. Podľa informácii CNN sa pri chaotickom balení však pitbull Russ vyľakal a ušiel. Po niekoľko hodinovom hľadaní si bol Rodriguez istý, že svojho psa už nikdy neuvidí.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=10159685090616413&set=bc.Abp6eDeWQYesnBuBvmtMNQSnje3JdWkmnoDVOIZW7ZKRsziDIBh70jYKvSSYZuuipy3KpD03woR9EOnbhjzp-Su7zHJ6mqjn-sUea2CMHgQLC67lRxVRDSCXDS_2GOK13A3Y5vze21eDG4gLJZ4wlllD&opaqueCursor=AbqCUJCzi6yvQ9ljZfM-8hR2yz87n-DCuTN73YGpsItQfPijC9iQGfNYTfJsgWcGslauTlgvwtePWh0NHGgM4ZvV52BRIJWLPqzCGx55xNDe9Wd7b86LfrritU1xK3YhZHxqzzQubIcVYxagNt4bySykr-R2-3oZH34IJ_iag640StSQvsClFO2R_yknLtH2o34aIMK0_CCHWqSJnSPfs8CLtfA5nWfX-KXctlo0oTWJBUpUfp88MdRZrtdG3JEPmU_RnUaHv-7rGzfDuWuzrDWgeHNNcGPHamlOJ14Oq4h9HKjdqkMcUjUd030IjosZ-7mw9r0Zdx6RXbevTIkb_kvYvRvNEu-D8mvB_KWb7whxCNB7v_meBUd4pZImcAoam1UHCr85UXNW9m8JVCM8xzatcG-OrnahL0eU9jn3Fvkj44WdIrGk3yqqAHAlchkHV7pcLVHksg1TITmrmZMapJ3itnOkNGjonYPc-9WwfSBvl_-E9ppeq_nJmvwPGsO2FjYoBYnNeVR4SlRpMdWWiUtP95S_NPL919cqAfwt3TW8O154MC_uVVfUQx0EKSIkhCO6MvFl_S94mJfzK4o3eT8LYtyV8MsxsrFXmZUDhvwNyyGsCixESN0_ugC7AHmdZe7k57tr1G_k_jlVaVOcV5xBYUvCb7-CYyeSgtPGHdChhXquynE6kJaZqpmhdnBKtpdf4Az8QpCt1PBVVj8J_a-hwKhtWh-_IJG8mIec3LXeuUeSqOHGElvC-DMra3DR8FCPi9of7pUqfkG1AhyYrKUy

Záchranná akcia v mínusových teplotách

Oheň počas niekoľkých týždňov zničil stovky domov a pohltil viac ako 200-tisíc akrov pôdy medzi Kaliforniou a Nevadou. „Veľmi som dúfal, že Russa niekto našiel, a že je v dobrých rukách iných majiteľov,“ uviedol pre CNN Rodriguez, ktorý nezvestnosť nahlásil do niekoľkých miestnych útulkov. Dlhé mesiace sa mu však nikto neozval, a tak začal myslieť na to najhoršie.

Štyri mesiace po incidente v blízkosti hory Twin Peaks si lyžiar všimol neznámeho psa schúleného v snehu. Miestny dôstojník zmobilizoval dve záchranárky, ktoré ihneď spustili záchrannú misiu. „Ani sme neváhali. Buď ho zachránime, alebo neprežije ďalšiu noc,“ uviedla Leona Allenová. Ženy začali túru po strmom zasneženom kopci pri teplotách hlboko pod bodom mrazu. Spoločne sledovali stopy v snehu, až sa dostali k nehybnému čiernemu klbku, z ktorého sa vykľul stratený Russ.

Russ.
Záchranná akcia.

Režim prežitia

Psa lákali na maškrty až sa im ho podarilo dostať do bezpečia. Zabalili ho do prikrývok a saňami priniesli až k veterinárovi, ktorý vyslovil prekvapivý verdikt. Russ bol úplne zdravý, a to aj napriek tomu, že štyri mesiace žil úplne sám a okolo neho zúril ničivý požiar a neskôr mrazivé počasie. „Psy dokážu prejsť do režimu prežitia. Sú super silné a inteligentné. Pitbully majú zlú povesť, ale skutočne si to nezaslúžia,“ dodala záchrankyňa Allenová.

Dva dni po Vianociach sa Russ konečne stretol so svojím majiteľom, ktorý si ho so slzami v očiach odniesol domov. „Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili do tejto misie. Bez vašej pomoci by to nemusel byť príbeh so šťastným koncom,“ dodal s vďakou Rodriguez.

Stretnutie po štyroch mesiacoch.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…