Volajte ma babička Jackie, povedala letuška, ktorá pomohla adoptovanému dievčatku prekonať záchvat paniky
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Volajte ma babička Jackie, povedala letuška, ktorá pomohla adoptovanému dievčatku prekonať záchvat paniky

Nezvyčajná ochota letušky vytvorila priateľstvo na celý život.

Stala sa z nich nerozlučná dvojka. — Foto: Facebook Delta Air Lines

Pred troma rokmi leteli manželia Karee a Rodney Bluntovi domov z Číny so svojou čerstvo adoptovanou dcérkou Bellou, ktorá však neovládala angličtinu. Rodičia si uvedomovali, aký dlhý a náročný let ich čaká, no netušili, že ich malú dcérku prepadne nezastaviteľný záchvat paniky, ktorý vyrieši až milé gesto letušky.

Neuveriteľný príbeh o tom, ako letuška Jackie zachránila deň, zdieľala na svojej facebookovej stránke priamo letecká spočnosť Delta Air Lines, pre ktorú dobrosrdečná letuška pracuje. Spoločnosť zároveň Jackie pochválila za jej starostlivý a špeciálny prístup k jednotlivým pasažierom. „Ľudia, ktorých stretnete počas cestovania, sú často rovnako výnimoční ako destinácia,“ píše sa v príspevkuSme vďační za zamestnancov ako Jackie, ktorí robia niečo navyše, aby si niektoré z najťažších období trochu uľahčili."

Letecká spoločnosť však nie je jediná, na ktorú prístup babičky Jackie, ako sa malej Belle predstavila, urobil dojem. Rodina bola taká nadšená, že sú v kontakte aj po troch rokoch a svojím krásnym vzťahom uchvátili celý svet.

Nečakaný záchvat plaču

„Bellu sme mali pri sebe ani nie dva týždne a bola taká, taká odvážna. Ale asi v polovici letu niečo našu statočnú dievčinu rozrušilo a dostala úplný záchvat paniky, aký sme ešte nevideli. Hrôza v očiach, všetka tá neistota. Plakala. Plakala som aj ja. Bolo to hrozné,“ spomínajú si jej rodičia na neutíchajúci plač svojej vystrašenej dcéry.

Babička Jackie si uvedomila, že jednou z príčin môže byť aj obrovská jazyková bariéra, ktorá medzi Bellou a novými rodičmi zavládla. Keďže perfektne ovládala mandarínsku čínštinu, prišla niekoľkokrát a zostala s nimi tak dlho, ako len mohla. Malú Bellu nakoniec naozaj upokojil sladký hlas starej mamy Jackie", pri ktorej sa dievčatko cítilo naozaj dobre. Jackie sa zároveň ponúkla, že s ňou bude chodiť po lietadle, aby ju rozptýlila.

„Myslím si, že si zaslúži všetku lásku za to, že je taká vzácna, starostlivá osoba a ide nad rámec svojej pracovnej náplne,“ hovorí Karee.

Foto: Facebook Karee Blunt

Priateľstvo na celý život

„Vymenili sme si kontaktné údaje a zostali v kontakte, takže minulý rok Bella pozvala babičku Jackie, aby prišla na jej narodeniny. Predstavte si naše prekvapenie, keď babička Jackie zavolala, že nielenže príde na Belline narodeniny, ale prinesie všetky veci na výrobu domácich čínskych knedličiek, aby mala Bella na narodeniny skutočné čínske jedlo!“ opisujú šťastný rodičia, na ktorých si malá Bella medzi časom perfektne zvykla. „Zažili sme spolu fantastický deň a máme pocit, že sme si našli novú priateľku na celý život. Všetko preto, že babka Jackie bola na tom lete a vedela, že v ten deň potrebujeme niekoho, ako je ona," dodávajú.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…