Vodič Uberu uviazol v aute s vystresovanou tínedžerkou. V snehovej búrke sa zachoval ako pravý gentleman
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Vodič Uberu uviazol v aute s vystresovanou tínedžerkou. V snehovej búrke sa zachoval ako pravý gentleman

S tínedžerkou boli uväznení v aute viac ako päť hodín.

— Foto: Youtube: CNN

DaVente Williams pracuje na polovičný úväzok ako vodič Uberu. Svojou poslednou jazdou ukázal, že je človekom na správnom mieste a to nielen svojmu zamestnávateľovi. Všatko sa začalo, keď si ho jedna tínedžerka privolala na vlakovú stanicu v americkom Washingtone. Jej vlak domov zrušili kvôli poveternostným podmienkam, ale navigácia v Uberi nenaznačovala, že by sa blížila nejaká veľká kalamita. 

Za dievča cítil zodpovednosť

Dievča sa potrebovalo dostať domov k rodičom, pričom cesta mala trvať približne dve a pol hodiny. Prešli len kúsok, keď si DaVente uvedomil, že dostať sa do cieľa nebude až také jednoduché. „Zbadal som kamióny a autá v kolóne predo mnou. Bolo tam milión červených svetiel,“ hovorí Williams pre CNN.

V tej chvíli cítil veľkú zodpovednosť za dievča, ktoré v aute viezol. Rozhodol sa urobiť všetko pre to, aby sa v bezpečí dostalo domov. Kolóna, ktorá sa na diaľnici vytvorila, uväznila niektorých šoférov aj na 24 hodín. Williams tam strávil viac ako päť hodín. Stále jej ponúkal nápoje a občerstvenie, ktoré mal v aute k dispozícii. „Počul som, ako telefonuje s rodinou a priateľmi. Bola vyčerpaná a emotívna,“ spomína šofér. V aute nemal žiadne prikrývky, motor mal stále zapnutý.

Nie všetci hrdinovia nosia plášte

Po hodinách státia sa mu podarilo nasledovať nákladiak a niekoľko ďalších áut, ktoré sa dostali z kolóny a vrátili sa naspäť do Washingtonu. Svoju pasažierku však nechcel nechať len tak. Po dohode s jej rodičmi ju odviezol do hotela, ktorý jej sám zaplatil. Chcel si byť istý, že bude mať možnosť si oddýchnuť na bezpečnom mieste a znova vyraziť na cestu, keď sa situácia na cestách upokojí. Williamsovi však za pekné gesto neďakovala len mladá žena a jej rodičia, všimol si ho aj zamestnávateľ.

Williamsovi preplatil náklady za hotel a verejne ho pochválil. „Nie všetci hrdinovia nosia plášte,“ napísal Uber na Twitteri. „Pán Williams šiel nad rámec svojich povinností v tejto veľmi stresujúcej situácii a my mu za to ďakujeme,“ odpísala spoločnosť CNN. To však nebolo všetko. Po medializovaní celého prípadu dostal ďalšiu pracovnú ponuku.

Ozvala sa mu spoločnosť, ktorá sa zameriava na zdieľanie jázd v luxusnejších automobiloch, aby pre ňu školil ostatných šoférov. „Sme z neho nadšení. Je to presne ten typ lídra, ktorý je zameraný na zákazníkov a bezpečnosť,“ ozrejmila spoločnosť. Williams s ňou stále rokuje o podmienkach. Na plný úväzok ešte totiž pracuje aj ako realitný maklér.      

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…