Mladý pár zo žartu pozval na svadbu aj kráľovnú Alžbetu. Všetci zostali v šoku, keď sa naozaj objavila
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Mladý pár zo žartu pozval na svadbu aj kráľovnú Alžbetu. Všetci zostali v šoku, keď sa naozaj objavila

Kráľovná Alžbeta II. sa so svojim mužom vedela často odviazať a prekvapiť.

Kráľovná Alžbeta II. s princom Filipom. — Foto: TASR

Mohlo by sa zdať, že kráľovná Alžbeta II. by prijala pozvanie na vašu svadbu iba v prípade, ak by ste boli členom blízkej rodiny, dlhoročným priateľom či zahraničným princom. Opak je však pravdou. Alžbeta sa často vedela odviazať či prekvapiť. O jedno poriadne prekvapenie sa so svojím manželom princom Filipom postarala aj počas oficiálnej návštevy anglického Manchestru v roku 2012.

Bude v ich blízkosti, tak nech sa zastaví

Keď si John Canning s jeho nastávajúca Frances vyberali miesto na svoj veľký deň, rozhodli sa, že ideálnou voľbou bude radnica v Manchestri. Personál im spätne telefonoval, že budú areál radnice zdieľať aj s dôležitým VIP človekomKeď sa pár dozvedel, že do radnice sa v rovnakom čase chystá samotná kráľovná Alžbeta, napísali Buckinghamskému palácu veselý list, v ktorom kráľovnú srdečne pozvali na svoju svadbu. Nech sa zastaví, keď už bude doslova pár metrov od nich. Vôbec však nepredpokladali, netušili, že by sa mohla naozaj objaviť či sa dokonca zdržať.

Keď prišla z paláca odpoveď, v ktorom dvojici poďakovali za milé pozvanie, John a Frances sa potešili a ďalej sa venovali prípravám na svadbu. Kráľovná a jej manžel princ Philip však skutočne zmenili svoje pôvodné plány a prišli zaželať páru všetko dobré na spoločnej ceste životom. Všetci zostali ohromení, uvádza Manchester Evening News.

Poznali ich mená a pýtali sa na budúcnosť

„Rezervovali sme radnicu už dávno, a štyri týždne pred svadbou nám zavolali, že v ten istý deň bude v budove aj VIP hosť,“ vysvetlila čerstvá pani Canningová a pokračovala: „Nikdy sa nám ani nesnívalo, že ju budeme môcť skutočne stretnúť. Keď sme mali obrad, personál nás požiadal, aby sme chvíľu počkali na chodbe a za okamih prišla ona - kráľovná. Poznala obe naše mená a očividne sme boli špeciálne zaradení do jej programu.“

Ohromený ženích ani na sekundu neskrýval nadšenie. „Som veľkým fanúšikom kráľovskej rodiny. Keď sme zistili, kto je VIP hosť, napísali sme jej trochu bezstarostne a dostali sme peknú odpoveď. Nečakali sme, že z toho vzíde niečo viac," spomína si John a dodal: „Kráľovná sa spýtala, ako sa cítime, a zablahoželala nám. Princ Philip sa pýtal, kam v Taliansku ideme na svadobnú cestu."

Novomanželia však neboli jediní, ktorí zostali v šoku. Svadobní hostia zostali z prekvapivej návštevy rovnako zmätení. „Museli sme mať vopred bezpečnostné kontroly. Takže sme vedeli, že tam bude. Mysleli sme si však, že nás budú držať ďaleko od recepcie,“ spomína si jeden z hostí. Ďalší hosť dodal: „Zrazu pred nami stála kráľovná a princ Philip. Bol som taký prekvapený, že som niečo zvalil - pozrela sa na mňa a spýtala sa, či som v poriadku."

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…