Chlapec zle odbočil a v panike predbiehal dospelých bežcov. Omylom vyhral celé 10-kilometrové preteky
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Chlapec zle odbočil a v panike predbiehal dospelých bežcov. Omylom vyhral celé 10-kilometrové preteky

Malý Kade si pomýlil odbočku a namiesto päťkilometrovej trasy dokončil dlhšiu, desaťkilometrovú. Predbehol aj dospelých a skúsených bežcov.

Malý bežec prekvapil aj sám seba. — Foto: Facebook Q97.9

Keď mal Kade Lovell šesť rokov, zamiloval sa do behu. Jeho vášeň ho neskôr priviedla až do bežeckého klubu a teraz, v deviatich rokoch, vyhral preteky, do ktorých sa ani neprihlásil.

Prešla celú trasu, syna nenašla

Malý Kade sa poctivo pripravoval na svoju druhú juniorskú olympiádu. V rámci tréningu sa ho mama Heather rozhodla prihlásiť na päťkilometrové preteky. Tie spočiatku prebiehali hladko, no veci nabrali desivý spád. Kade sa z ničoho nič stratil!

Heather sa najskôr snažila zostať pokojná a nahovárala si, že Kade nie je vo svojej koži a je trochu pomalší. Avšak v momente, kedy do cieľa začali prichádzať iné deti v jeho veku, ktoré boli zvyčajne pomalšie ako on, vedela, že niečo nie je v poriadku. Prešla celú trasu, no svojho syna nenašla. „Všetci ho hľadali, dokonca aj hasiči," povedala Heather, ktorá sa o svojho syna začala naozaj obávať: „Kričala som, pretože sa nám toto nikdy predtým nestalo."

Zradná odbočka

Nakoniec jednej z diváčok napadlo, že by mohla zavolať svojmu manželovi, ktorý práve bežal na desaťkilometrovej trase – trase, ktorá sa v jednom momente stretávala s tou kratšou. Ukázalo sa, že si muž počas pretekov všimol malé dieťa, ktoré bežalo tak dobre, až ho to prekvapilo.

Keď Heather túto informáciu započula, zostala rozrušená a myslela si, že Kade zámerne opustil svoju vlastnú trasu, aby sa pridal k tej druhej. V hlave už plánovala, ako malého nezbedníka potrestá, no rýchlo zistila, že Kadeova dlhšia cesta nebola plánovaná. „Len som bežal," povedal Kade. „Hneď ako som videl odbočku na päťkilometrovú trasu, jedna pani mi povedala, aby som išiel rovno. Išiel som teda stále rovno. Bol som trochu zmätený."

Kade si svoju chybu ani neuvedomil, až kým neuvidel značku, že je na desaťkilometrovej trase. Jeho prvá myšlienka bola, že mama bude kričať, a tak v panike stále bežal.

Svojou rýchlosťou prekvapil aj seba

Ukázalo sa, že Kade pod tlakom bežal tak rýchlo, že preteky dokončil za niečo vyše 48 minút, čím sa dostal na prvé miesto a schoval do vačku skúsených dospelých bežcov.

„Prvý vo svojej vekovej skupine?“ spomína si Heather na prvú reakciu svojho syna. Keď mu oznámila, že vyhral celkovo, nechcel tomu uveriť. „V skutočnosti sa mu pravdepodobne darilo lepšie ako zvyčajne, pretože sa snažil dokončiť preteky v panickom režime," myslí si mama.

Tento neuveriteľný výkon spôsobil, že sa malý Kade rozhodol nespomaliť a ešte viac na sebe pracovať. Už teraz spoločne s mamou plánujú ďalšie, tentokrát naozaj päťkilometrové preteky. „Postavím sa k značke 5 km/10 km a poviem mu, ktorým smerom má bežať,“ dodáva so smiechom Heather. Akokoľvek bola pre Kadea a jeho rodinu celá táto zápletka strašidelná, dospeli do bodu, kedy sa na tom môžu smiať. „Je to niečo, na čo mu nikdy nedovolíme zabudnúť," dodáva s úsmevom Heather.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…