Pápež listom oslovil zosobášené páry: V manželstve pamätajte na tri kľúčové slová. Prosím, ďakujem a prepáč
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Pápež listom oslovil zosobášené páry: V manželstve pamätajte na tri kľúčové slová. Prosím, ďakujem a prepáč

Pápež František zdôraznil dôležitosť rodiny. Možno sme na nenarodili vo výnimočnej, bezproblémovej rodine, no naša rodina je naším príbehom, odkázal.

Ilustratívna fotografia. — Foto: TASR; Freepik

Pápež František vyzdvihol význam rodiny v živote každého človeka. Vyjadril tiež znepokojenie nad klesajúcou pôrodnosťou v Európe, postihujúcou najmä Taliansko. Táto "demografická zima" je podľa neho "tragédiou".

Mnohí radšej zostávajú bez detí

"Rodina je história, z ktorej pochádza každý z nás," zdôraznil pápež v príhovore po tradičnej modlitbe Anjel Pána na sviatok Svätej rodiny. "Mnohé páry radšej zostávajú bez detí alebo len s jedným dieťaťom. Premýšľajte o tom: je to tragédia. Musíme prekonať túto demografickú zimu, ktorá smeruje proti našim rodinám, našej vlasti a aj proti našej budúcnosti," citovala pápeža agentúra APA.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/vaticannews/photos/bc.AbpyHgBWG4WRxED1WXeMJJOkKtSGZ1WC4dfCVJVYuQ7Z8OZ6SVM4whvKhm1NRM_giarNuZQJnpUlOp6G0syQB_TfT_1KcDcfSq8FPMLTBWz_fOE7I-ZnFwY0wWJwmLl8rH-VVFYg7AeKhV6MbMGafCoi/5019783588033205/?opaqueCursor=AboW_mPALN9avARqi5WhmUw8LypU4TtPV1iWC64H61ypV6qKaZl_JXCcX1jy4Yw7XdUtZKRilp9-9aOKg0LdE8oHAFBIfyLgSUZl9RJ6ffipJiiR83Jf_TXrBpp1Fv6VUMtNaNnyAYPA6H7mCUnOE8uhJjQvkaSFAoT4fVffmm9Q6fKyLB9y-Z5UWKSvFxEkQQdUFlKalGneqohqgBR9wbnaEHTmPq-scfJP8zgvQJDHIoH7SS-5oO7KM0XYTG5Yv0yS5FIyUVNeHiFPR0-_5nFpDz7RTEAkHUxYofimvl-kWjs8f9Dj4e1syzCN1PLl4F1sv2_M1GfLD6-xlgy2spMnvJfBC87mXvk4HJhAUrGB2rvKYs8Fjsgo5ka8zOpku9jUtpEqhtoAzuO-XfUmN8t_oQGZxny6YHR_1m6Hp_Aa0JTZP3Au2OCaBdXW7J82Ua_ZWAznTOBT1sP6-kDvTqFCUGDtlynNhQD8omTdYr0egMDJd_RomMt63dbcioKNNZ1RMbBRh5rkPNA_Cs9BN6859YkKJrW2DKpxjL7nBPc2BnxTaB4aDxPE9tW_DrDuOKKdbQ2blA060ZzpB51IWQcp4efutnzsgdDIqJYpqLxuNzXfNeel9mD2oQCz0Kg9X7IMTXKQWMlbBt97dyparkv6F1VQYaJGM5dpSdchCcz1xbxNdjkFkB1duUGwZfD9uQaQNWKkgoQ4lOMIKigiORNxcxitqg41QfF9tmxeumUv1juafDMHIdc9wppQcBlp_TbfAVei1nonqlfd3f_D7_xm

Pred veriacimi zhromaždenými na Námestí sv. Petra vo Vatikáne prízvukoval František význam rodiny pre každého: "Pochádzame z histórie utkanej zo zväzkov lásky a človek, ktorým sme dnes, sa nezrodil ani tak z hmotných statkov, ktoré sme užívali, ale z lásky, ktorú sme dostali, z lásky v lone rodiny."

Pápež apeloval na veriacich, aby prekonali konflikty v rodine. "Každý deň sa musíme v rodine učiť načúvať a chápať jeden druhého, kráčať spolu, zvládať konflikty a ťažkosti," vyhlásil. Je to podľa neho každodenná výzva, ktorú možno zvládnuť správnym prístupom, malými pozornosťami, jednoduchými gestami a starostlivosťou o detaily našich vzťahov.

Prosím, ďakujem a prepáč

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…