Pápež listom oslovil zosobášené páry: V manželstve pamätajte na tri kľúčové slová. Prosím, ďakujem a prepáč
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Pápež listom oslovil zosobášené páry: V manželstve pamätajte na tri kľúčové slová. Prosím, ďakujem a prepáč

Pápež František zdôraznil dôležitosť rodiny. Možno sme na nenarodili vo výnimočnej, bezproblémovej rodine, no naša rodina je naším príbehom, odkázal.

Ilustratívna fotografia. — Foto: TASR; Freepik

Pápež František vyzdvihol význam rodiny v živote každého človeka. Vyjadril tiež znepokojenie nad klesajúcou pôrodnosťou v Európe, postihujúcou najmä Taliansko. Táto "demografická zima" je podľa neho "tragédiou".

Mnohí radšej zostávajú bez detí

"Rodina je história, z ktorej pochádza každý z nás," zdôraznil pápež v príhovore po tradičnej modlitbe Anjel Pána na sviatok Svätej rodiny. "Mnohé páry radšej zostávajú bez detí alebo len s jedným dieťaťom. Premýšľajte o tom: je to tragédia. Musíme prekonať túto demografickú zimu, ktorá smeruje proti našim rodinám, našej vlasti a aj proti našej budúcnosti," citovala pápeža agentúra APA.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/vaticannews/photos/bc.AbpyHgBWG4WRxED1WXeMJJOkKtSGZ1WC4dfCVJVYuQ7Z8OZ6SVM4whvKhm1NRM_giarNuZQJnpUlOp6G0syQB_TfT_1KcDcfSq8FPMLTBWz_fOE7I-ZnFwY0wWJwmLl8rH-VVFYg7AeKhV6MbMGafCoi/5019783588033205/?opaqueCursor=AboW_mPALN9avARqi5WhmUw8LypU4TtPV1iWC64H61ypV6qKaZl_JXCcX1jy4Yw7XdUtZKRilp9-9aOKg0LdE8oHAFBIfyLgSUZl9RJ6ffipJiiR83Jf_TXrBpp1Fv6VUMtNaNnyAYPA6H7mCUnOE8uhJjQvkaSFAoT4fVffmm9Q6fKyLB9y-Z5UWKSvFxEkQQdUFlKalGneqohqgBR9wbnaEHTmPq-scfJP8zgvQJDHIoH7SS-5oO7KM0XYTG5Yv0yS5FIyUVNeHiFPR0-_5nFpDz7RTEAkHUxYofimvl-kWjs8f9Dj4e1syzCN1PLl4F1sv2_M1GfLD6-xlgy2spMnvJfBC87mXvk4HJhAUrGB2rvKYs8Fjsgo5ka8zOpku9jUtpEqhtoAzuO-XfUmN8t_oQGZxny6YHR_1m6Hp_Aa0JTZP3Au2OCaBdXW7J82Ua_ZWAznTOBT1sP6-kDvTqFCUGDtlynNhQD8omTdYr0egMDJd_RomMt63dbcioKNNZ1RMbBRh5rkPNA_Cs9BN6859YkKJrW2DKpxjL7nBPc2BnxTaB4aDxPE9tW_DrDuOKKdbQ2blA060ZzpB51IWQcp4efutnzsgdDIqJYpqLxuNzXfNeel9mD2oQCz0Kg9X7IMTXKQWMlbBt97dyparkv6F1VQYaJGM5dpSdchCcz1xbxNdjkFkB1duUGwZfD9uQaQNWKkgoQ4lOMIKigiORNxcxitqg41QfF9tmxeumUv1juafDMHIdc9wppQcBlp_TbfAVei1nonqlfd3f_D7_xm

Pred veriacimi zhromaždenými na Námestí sv. Petra vo Vatikáne prízvukoval František význam rodiny pre každého: "Pochádzame z histórie utkanej zo zväzkov lásky a človek, ktorým sme dnes, sa nezrodil ani tak z hmotných statkov, ktoré sme užívali, ale z lásky, ktorú sme dostali, z lásky v lone rodiny."

Pápež apeloval na veriacich, aby prekonali konflikty v rodine. "Každý deň sa musíme v rodine učiť načúvať a chápať jeden druhého, kráčať spolu, zvládať konflikty a ťažkosti," vyhlásil. Je to podľa neho každodenná výzva, ktorú možno zvládnuť správnym prístupom, malými pozornosťami, jednoduchými gestami a starostlivosťou o detaily našich vzťahov.

Prosím, ďakujem a prepáč

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…