Unikátna donášková služba: foodpanda je už na Slovensku
Inzercia
Inzercia

Unikátna donášková služba: foodpanda je už na Slovensku

Donášková služba foodpanda dorazila aj na Slovensko. Od jesene 2021 tak majú zákazníci možnosti siahnuť po tomto unikátnom produkte. Okrem donášky jedla totiž foodpanda privezie klientom domov aj kytice, drogériu či potraviny. A to expresne rýchlo.

Donáška jedla expresne rýchlo až domov

V roku 2011 založil Niklas Östberg donáškovú službu Delivery Hero, ktorá je dnes svetovým lídrom v tomto odvetví. Práve Delivery Hero kúpil v roku 2016 donáškovú službu foodpanda, ktorej služby sú dostupné už aj na Slovensku. Slovenskí zákazníci si môžu objednávať cez foodpanda od jesene 2021 zatiaľ v 10 mestách. Donášková služba však plánuje ponúkať služby tiež v ďalších lokalitách. Sústredí sa nielen na reštaurácie a bistrá, klienti si cez donáškovú službu foodpanda budú čoskoro môcť objednať i potraviny, koláče, kytice či drogériu. 

Na trhu donáškových služieb nie je foodpanda žiaden nováčik. Za takmer dekádu na extrémne náročných svetových trhoch si vytvorila prepracované know-how, vďaka ktorému dokáže doviezť objednávku zákazníkovi už niekoľko minút od jej vybavenia v danom podniku – či je to bistro v Košiciach, kvetinárstvo v Bratislave, drogéria v Banskej Bystrici, alebo reštaurácia v Nitre. Za expresným doručením stojí do detailu prepracované fungovanie flotily vlastných kuriérov.

V týchto slovenských mestách funguje foodpanda

Či už zákazník hľadá bistro v Žiline, alebo reštauráciu v Poprade, na foodpanda.sk ju nájde. V súčasnosti totiž tento unikátny koncept donáškovej služby funguje v 10 slovenských mestách: Bratislava, Banská Bystrica, Nitra, Košice, Prešov, Poprad, Žilina, Martin, Trenčín a Trnava

V týchto mestách plánuje foodpanda spustiť aj exkluzívnu novinku: vytvoriť pandamarket, teda obchod slúžiaci iba na rozvoz, v ktorom budú dostupné tiež lokálne špeciality – od mäsiarov, vinárov či pekárov. Z každého marketu sa budú dovážať objednávky len do určitých častí daného mesta – vybavenie doručenia sa tak ešte zrýchli.

Filip Fingl, generálny riaditeľ foodpanda Slovensko
Filip Fingl, generálny riaditeľ foodpanda Slovensko Foto: Foodpanda

Okrem jedla z reštaurácii dovezie foodpanda dovezie aj potraviny či drogériu

Ako hovorí CEO spoločnosti foodpanda Slovensko, Filip Fingl foodpanda sa nesústredí iba na donášku jedla. Naopak, robí všetko preto, aby ju klienti vnímali ako „everyday essentials provider“. Čo to znamená? Samozrejme, foodpanda zákazníkovi doručí obedové menu v čo najkratšom čase, ale tiež mäso, víno, drogériu, koláče či kyticu kvetov.

Pre donáškovú službu foodpanda sú zásadné tieto vlastnosti: extrémna rýchlosť, výborná cenová dostupnosť, pestrosť ponuky, pevné partnerstvá v danej lokalite, vysoká kvalita a nové príležitosti. Aj preto zákazníci môžu počítať nielen s rýchlou donáškou jedla a potravín, ale tiež ďalších položiek, ktoré konkurenčné donáškové služby zväčša neponúkajú.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…