Mladá slovenská lyžiarska nádej opäť bodovala v obrovskom slalome. Na juniorských pretekoch skončila v top 5
Romana Mináriková

Nová slovenská lyžiarska nádej.
Nová slovenská lyžiarska nádej. — Foto: Instagram @rebeka_jancova

Slovensku rastie ďalší lyžiarsky talent.

Hovorí sa o nej ako o veľkom talente slovenského lyžovania a začína to aj potvrdzovať. Rebeka Jančová má len 18 rokov, no má za sebou mnoho významných triumfov. V minulej sezóne ovládla bulharské lyžiarske stredisko Bansko, kde v celkovom hodnotení juniorov v disciplíne Super G získala krásne 12. miesto. Na Majstrovstvách sveta juniorov sa však vyhlasuje aj kategória U 18 – mladších juniorov. V disciplíne Super G sa stala majsterkou sveta.

Počas uplynulého víkendu svoje kvality opäť potvrdila a skončila v top 5 obrovského slalomu juniorských pretekov FIS v talianskom lyžiarskom stredisku Santa Caterina. V cieli mala stratu 1,44 sekundy na prvú Kiaru Derksovú z Holandska. Uviedol to portál Winter Sports World.

Talentovaná 18-ročná Slovenka si počas tohto týždňa pripísala ešte 6. a 7. miesto v obrovskom slalome rovnakej kategórie v talianskom stredisku Pfelders.

Rebeku Jančovú na svahu prirovnávajú k najväčším slovenským lyžiarskym talentom - Petre Vlhovej či Veronike Velez Zuzulovej, nakoľko na lyžiach predvádza dynamické a nebojácne jazdy. Práve v Lyžiarskej akadémii Veroniky Velez Zuzulovej sa starajú o jej lyžiarsky rast. Jej talent rozvíjajú skúsení tréneri Mirka Poprocká a Tony Boris, no jej trénerom je vďaka lyžiarskej akadémii aj otec bývalej slovenskej lyžiarky Timotej Zuzula.