Táto seniorka má výdrž ako terminátor. Vo svojich 82 rokoch súťaží na pretekoch v blate po boku svojho syna
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Táto seniorka má výdrž ako terminátor. Vo svojich 82 rokoch súťaží na pretekoch v blate po boku svojho syna

Ide o jedno z najnáročnejších podujatí svojho druhu.

82-ročná pretekárka. — Foto: Instagram @toughmudder

Neslávne známe preteky Tough Mudder predstavujú miesto, kde môžete posúvať svoje fyzické a psychické limity. Preteky sú postavené na tímovej práci a spájajú takmer päťkilometrový beh s desiatimi vodnými a blatovými prekážkami. Určite to však nie je miesto, kde by ste očakávali dámu v rokoch. Alebo?

Mildred Wilsonová je 82-ročná babička z amerického Missouri. Jej záujem o Tough Mudders sa začal, keď ju jej syn Danny Wilson pozval, aby ho sledovala, ako sa prediera bahnom.

„Sledovala som ho, ako vo Vegas zdolával najtvrdšie blato na svete," povedala Mildred pre KFVS 12. „Neskôr sa ma spýtal, či by som si to nechcela vyskúšať. Povedala som áno, ale ak to urobím, chcem to naozaj urobiť a dokončiť."

Mildred najskôr zamierila k lekárovi, ktorý jej rýchlo ukázal „palec hore“. Potom sa pripojila k miestnej skupinke a začala pracovať na svojej sile, rýchlosti a vytrvalosti. Do roku 2019 bola Mildred pripravená súťažiť vo svojom prvom Tough Mudder po boku svojho syna.

Neskôr povedala, že by preteky nezvládla bez podpory svojho manžela Farrella Wilsona, ktorý ju od začiatku podporoval. „Bol som za to," vysvetlil Farrell. „Je tvrdá. Vedel som, že to zvládne." Svoju milovanú manželku však už nestihol na pretekoch podporiť a tak sa tento rok rozhodla chopiť ďalšej výzvy a na Farrellovu počesť opäť zabojovať v blate.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3993291854124260&set=pb.100003304557181.-2207520000..&type=3

„Rozhodla som sa, že nenechám svoj vek rozhodovať o tom, čo môžem alebo nemôžem robiť," napísala na Facebooku a dodala: „Takže po absolvovaní dvoch prekážkových dráh som sa rozhodla, že Deň matiek 2021 strávim plazením sa cez blato a preliezaním stien s mojím obľúbeným synom v Missouri na Tough Mudder."

Väčšinu prekážok zvládla bez problémov, ale keď prišiel čas, aby sa zdvihla cez stenu, potrebovala pomoc od Dannyho a ich tímu. „Nemyslím si, že to bolo také ťažké, ako som si myslela, že to bude," povedala so smiechom. „Okrem steny! Vždy som chcela vyskúšať tú stenu. Uvedomila som si, že to nebola hračka. Trvalo celú večnosť, kým som sa dostala hore.“

Mildred podujatie úspešne dokončila, no nekončí. Dúfa, že si to zopakuje aj budúci rok a ktovie, možno sa stane prvou storočnou pretekárkou v blate.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…