Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Toto sú štyri tipy, ako sa neobabrať počas nakupovania cez Black Friday
Simona Gálová
Simona Gálová

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Toto sú štyri tipy, ako sa neobabrať počas nakupovania cez Black Friday

Čierny piatok vymysleli americkí obchodníci na to, aby dokázali nalákať ľudí do obchodov, ktoré po Dni vďakyvzdania zívali prázdnotou. Dnes sa teší obľube po celom svete.

Ilustratívna fotografia. — Foto: TASR/AP; Pexels

Nie je žiadnym tajomstvom, že Black Friday, Čierny piatok či „nákupný sviatok“, mnohí obchodníci zneužívajú, aby efektívne oklamali zákazníkov. Počas tohto posledného novembrového piatka dokážu e-shopy predať veci, o ktoré roky nemal nik záujem. Inokedy umelo navýšia ceny, ktoré potom zľavia na sumu, ktorá je vlastne pôvodnou cenou produktu. Prinášame vám štyri efektívne tipy, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa pri nakupovaní. Black Friday je totiž už tento piatok.

1. Porovnajte si ceny

Bohužiaľ, nie všetci predajcovia skutočne znižujú ceny produktov. Mnoho z nich najprv umelo navýši cenu, aby ju na "Čierny piatok" mohli zase znížiť. V skutočnosti sa však cena vráti na pôvodnú cenu a nakupujúci tak nijako neušetrí. Podľa denníka Guardian bolo v roku 2019 na anglických e-shopoch v ponuke iba jedno percento vecí, ktoré boli skutočne zľavnené. Všetky ostatné boli lacnejšie počas šiestich mesiacoch predtým alebo potom.

Najlepším spôsobom, ako si cenu overiť, je využitie porovnávačov cien ako sú napríklad Heureka, NajNakup či Pricemania. Cez porovnávače zistíte vývoj ceny konkrétneho produktu za určité obdobie, a tak veľmi dobre vidíte, či je zľava len umelo vytvorená, alebo sa nákup skutočne oplatí.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/Villagemsk/photos/bc.AbqhZMVM_UvNqPTbYTz3uSD-M6yHj7g0iakG9AVHyHBJhkkDad6RTvguP8819jOlUG0Sb_rx17O1jQ3F36_HcalxiLn5VYlqD3Cg-g3yZo0R9eALuwbs-QHVaZhqMZDJkDaIG5OEC7kealvVeGMr0GNQ/1019580034734478/?opaqueCursor=Abpuwx_ZSz5xAJgKny57vjsOMWn-ZHWj9yDwET9xAbM0xgzDlOKVqvRegTadz6wQEjgIT5qP9Xrgfrs_VsgzvAALxln6oC7wANLd6FRKIB4mox23zDBq9kZm4Fl89qOGeBOZdxb_bTZUHSFxqNiFh5pzWS1A-vY87B-UQjcN4pkjS2S_aSmyWDjpgu8TOPyijj2oYA0HTNA1d4FyItm2Be5im--jmQpiUpo1NYNvWU9qr9WcPJeOwk5o6Tm7jjTD0GETO-QVtcthQizUJO9QF6RsRqqR2Uixfao4WO3ptce5usrtvFCp-e314b-8vUi7ONGP5df2xUw3crsKgyX-hIlrkYc6XXNehFOChraXOUqrAzLhZ_NK9W9_ISRqSb0swFO0h6Oy7YSJi71bxZzhCcTrKLFngqzAzfT7xKDdPF4d9UdW-qWe2hiIMXt6C7Au7D5Pw4Fn9RmyiyUEmFJVEeBn-cUoziW_qR2W0_UQvTp87tx65lPbXB6mIAZsw-97SFJJL63EgOabwzmvkVtphkjoFjcJE3W-enmUkSW5bgAeoyh8rPdGIJkoK0iXvx5b1TsPODhh3GMfKOw0JLdOvfrdbjEwkj9GbSQb0W4SL0kGuJXZ3eoTAywjuH6mxjnFb12lNRXs--ctJLl4n4qE9pI-4wQTCVPerJyp3B6jdEqqxTyD2NdFhb5ZWyxDtFmSOHABC_3tWWFzb2KvxFjVsWtF

2. Pátrajte a overujte

Ak si už potenciálny zákazník overil ceny cez porovnávače, druhým krokom by malo byť porovnávanie s inými internetovými obchodmi, a to aj tými zahraničnými. Po chvíľke pátrania možno prídete na to, že notebook, ktorý si chcete kúpiť, nemá slovenskú, ale nemeckú klávesnicu či mobil, ktorý je skutočne veľmi lacný, je niekoľko rokov starý a aktualizované aplikácie v ňom spustíte len ťažko.

Článok pokračuje na druhej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…