V zápasoch NHL Slováci bodovali, Halák opäť víťazne

Marián Hossa sa stal prvou hviezdou zápasu. Marián Gáborík opäť vyšiel bodovo naprázdno a počas 17:44 minútového pobytu na ľade sa prezentoval iba jedným streleckým pokusom.

New York 15. novembra (TASR) - Pätica slovenských hokejistov sa v noci na piatok predstavila v zámorskej NHL.

Slovenský útočník Blackhawks Marián Hossa (vpravo) a hráč Phoenixu Oliver Ekman-Larsson v zápase hokejovej NHL Chicago Blackhawks - Phoenix Coyote v noci na piatok 14. novembra 2013. Foto: TASR/AP

Dvaja nastúpili proti sebe v zápase Boston - Columbus a spokojnejší bol kapitán "medveďov" Zdeno Chára, ktorého mužstvo vyhralo 3:2 po predĺžení. Chára si navyše rozšíril svoje bodové štatistiky o štvrtú asistenciu a na ľade strávil opäť veľkú minutáž (25:08), keď viac odohral len Jack Johnson z Columbusu (25:18).

Útočník hostí Marián Gáborík opäť vyšiel bodovo naprázdno a počas 17:44 minútového pobytu na ľade sa prezentoval iba jedným streleckým pokusom.

Už deviaty gól v prebiehajúcom ročníku si pripísal na svoje konto Marián Hossa a aj vďaka nemu "jastrabi" z Chicaga zdolali doma po samostatných nájazdoch Phoenix 5:4. Hossa odohral 21:42 minút a počas nich päťkrát ohrozil súperovho brankára, zaznamenal dva plusové body a dve minúty si odsedel na trestnej lavici. Stal sa prvou hviezdou súboja. Útočník Tampy Bay Richard Pánik zbiera v tejto sezóne zatiaľ bod po bode za asistencie, vo víťaznom súboji s Anaheimom na domácom ľade si pripísal už ôsmu.

St. Louis má od začiatku sezóny istotu v bránke v podobe Jaroslava Haláka. Potvrdilo sa to aj v jeho domácom stretnutí s Coloradom (7:3) a slovenský reprezentant sa vo svojom desiatom víťaznom súboji prezentoval 21 úspešnými zákrokmi.

V stretnutí Calgary - Dallas (3:7) zaznamenal hosťujúci Tyler Seguin päť bodov (4+1).