Fenomenálna jazda slovenskej lyžiarky: Petra Vlhová obhájila minuloročné prvenstvo vo fínskom Levi

— Foto: TASR

Na druhom mieste skončila spolufavoritka Mikaela Shiffrinová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová ovládla úvodný slalom sezóny a potvrdila svoje kvality. Po prvom kole viedla vo fínskom Levi o jedenásť stotín sekundy pred americkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou. Náskok si udržala aj po druhom kole a obhájila tak minuloročné prvenstvo. Američanka Mikaela Shiffrinová napokon zaostala o 31 stotín sekundy. Na treťom mieste sa umiestnila Nemka Lena Duerrová, s odstupom 0,84 s.

Slovenská lyžiarka pôsobila v cieli mimoriadne šťastná. V Levi trénovala od začiatku novembra, čo sa odzrkadlilo aj na bezchybnej jazde. Podarilo sa jej nadviazať na úspechy spred roka. Vo fínskom stredisku vlani triumfovala v oboch slalomoch. Získala celkovo už svoj 21. triumf vo Svetovom pohári. Na konte má spolu 46 pódiových umiestnení, z toho štrnásťkrát bola druhá a jedenásťkrát tretia.

„Viete, začínam milovať Fínsko a toto počasie. Naozaj rada tu lyžujem. Je to pre mňa niečo špeciálne. Nie je obvyklé, že vyhrávam niekde každý rok. Som naozaj šťastná,“ povedala šťastná Petra Vlhová v cieli.

Zaujímavosťou je, že víťazka pretekov v Levi získava za odmenu soba, ktorému môže vybrať meno. Petra už má troch: Igora (po otcovi), Pepi (podľa mentálnej trénerky), Lujzu (po svojej neteri). Tento rok výber mena spojila s naozaj originálnym vyznaním lásky svojmu priateľovi, ktorý je jej obrovskou podporou na každých pretekoch: „Rozmýšľala som nad tým, v hre boli dve mená. Možno ho nazvem Michal, po mojom priateľovi. Je to moja životná láska.“

Štart zajtrajšieho slalomu je naplánovaný na 10:30h, druhé kolo odštartuje o 13:30h.