Slováci rozhodli: Takto by mal podľa nich vyzerať ideálny smartfón
Inzercia
Inzercia

Slováci rozhodli: Takto by mal podľa nich vyzerať ideálny smartfón

Čo všetko je pre vás pri kúpe nového smartfónu dôležité? Túto otázku dostali Slováci v najnovšom prieskume. Ako by mal podľa nich vyzerať ideálny kandidát?

— Foto: Huawei

Prieskum z októbra tohto roka hovorí jasnou rečou. Medzi slovenskými spotrebiteľmi by mal mať ideálny mobil niekoľko základných parametrov. Z vizuálnych charakteristík v prvom rade vedie dostatočne veľký a kvalitný displej, štýlové ultratenké telo a čierna farba. Čo sa týka ostatných funkcií, pre Slovákov je dôležité, aby mal kvalitný fotoaparát so schopnosťou zhotovovať fotografie aj v nedostatočných svetelných podmienkach, veľkú pamäť a dôležitá je tiež výdrž batérie po dobu aspoň jedného dňa. Nemenej dôležitým prvkom bola pochopiteľne cena, pri ktorej uviedli rozpätie 400 až 600 eur.

A ako to vyzerá v číslach? Spoločnosť NMS ukazuje, že pre najväčšiu časť respondentov bola najdôležitejším kritériom pri výbere mobilu práve cena. To uviedlo až 67% všetkých opýtaných. Druhú priečku spomedzi všetkých obsadila dostatočná výdrž batérie, čo za dôležité označilo 51% ľudí. A túto trojicu najdôležitejších vlastností ideálneho smartfónu uzatvára kvalitný fotoaparát, ktorý by uvítalo 44% účastníkov.

Foto: Huawei

Muži vs. ženy

Rozdiely v odpovediach boli pochopiteľne najmä medzi pohlaviami. Prieskum odhalil, že muži si svoj nový telefón vyberajú hlavne na základe výkonu, značky a kvality displeja. To koreluje so spôsobmi jeho používania. Až 54 % respondentov uviedlo, že okrem základnej komunikácie sa na telefóne venuje najčastejšie surfovaniu na internete a viac než polovica (51 %) primárne prezerá

obsah sociálnych sietí. Keďže muži okrem klasického komunikovania smartfón využívajú aj na počúvanie hudby, ktoré využíva 28% opýtaných, fotografovanie širokouhlých záberov a vo voľnom čase aj na hranie hier (17%).

Pre ženy je zasa zásadný kvalitný fotoaparát s vysokým rozlíšením selfie kamery a možnosťou využívať rôzne filtre. Pomerne významným ukazovateľom bola pre ne aj veľkosť pamäte pre ukladanie mnohých fotografií či videí. Čo sa týka využitia, oproti mužskému pohlaviu ho okrem komunikácie využívajú prevažne na prezeranie sociálnych sietí a spomínané fotografovanie, ktoré využíva až 49% ľudí.

Foto: Huawei

Inovácia na trhu

Ako by mal podľa Slovákov vyzerať ideálny smartfón je už známe. No čo je však ešte lepšou správou je fakt, že smartfón, ktorý je takmer totožný s týmto popisom, len nedávno predstavila spoločnosť Huawei. Ide o najnovší model z radu Huawei nova s názvom Nova 9, ktorý v sebe kombinuje všetky inovatívne vlastnosti. Môže sa pochváliť dostatočne veľkým 6,6-palcovým a 120 Hz zakriveným displejom, ktorý je zapracovaný do tenkého tela. Zo všetkých žiadaných funkcií tiež disponuje dlhou výdržou batérie, kvalitným fotoaparátom a veľkou pamäťou.

Keďže z prieskumu vyplýva, že viac ako polovica zúčastnených svoj telefón využíva aj na časté fotografovanie, je prirodzené, že kvalitný fotoaparát bol jednou z hlavných požiadaviek. Tie však až nadpriemerne spĺňa smartfón Nova 9 so štvoricou objektívov. Kvalitu fotografií zaručuje zadná kamera s rozlíšením 50 Mpix a predná selfie kamera s rozlíšením 32 Mpix. Pýšiť sa tiež môže veľkým snímačom, ktorý zaistí až o 40% vyšší príjem svetla a preto kvalitné fotky vytvorí aj za nedostatočných svetelných podmienok.

Okrem klasického fotografovania je ho možné využiť na mnoho ďalších aktivít, ktoré sú nepochybne obľúbené aj u Slovákov. Ultraširoké scény, makro zábery či kvalitné 4K video, ktoré sú dôležité pre 37% respondentov však nerobí smartfónu nova 9 od Huawei žiadny problém. Podobne je to aj s možnosťou priblíženia, ktoré uprednostňuje 35% účastníkov prieskumu. Novinka od Huawei dokáže objekt pri fotografovaní zväčšiť až 50-násobným zoomom, vďaka čomu patrí medzi špičkové smartfóny.

Foto: Huawei

Praktické doplnky vždy po ruke

Modernizácia sa však netýka len smartfónov ako takých, ale aj rôznych doplnkov, ktoré ešte znásobujú ich využitie. Dokonalým príkladom sú štýlové smart hodinky, ktoré sú ideálnym pomocníkom či už pre udržanie zdravej dávky pohybu, kondície či celkové sledovanie zdravotného stavu. Tie si k smartfónu pripája až 38% respondentov. Nová séria smart hodiniek Watch GT 3 bola predstavená spolu s Huawei nova 9, a to rovno v dvoch veľkostiach, čo znamená, že sú vhodné pre ženy aj pre mužov.

Neoceniteľným doplnkom k smartfónu sú jednoznačne aj bezdrôtové slúchadlá, ktoré takisto využíva mnoho Slovákov. Prieskum ukázal, že až 58% z nich si ich pripája k svojmu smartfónu. Navyše, teraz ich môžete získať ako bonus pri kúpe Huawei nova 9 prostredníctvom slovenských operátorov a to až do konca roka alebo do vypredania zásob.

 

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…