Tréner Ramsay privítal hokejistov na reprezentačnom zraze. Na Nemecký pohár pôjde aj šesť nováčikov
TASR
TASR

Tréner Ramsay privítal hokejistov na reprezentačnom zraze. Na Nemecký pohár pôjde aj šesť nováčikov

Hráčov  čaká dvojdňový tréningový cyklus, v stredu odletia do Krefeldu, kde nastúpia postupne proti Švajčiarsku, Olympijskému výberu Ruska a domácemu Nemecku.

Craig Ramsay — Foto: TASR

Trénerovi slovenskej hokejovej reprezentácie Craigovi Ramsaymu a generálnemu manažérovi Miroslavovi Šatanovi sa na pondelňajšom zraze v Bratislave hlásili všetci nominovaní hráči. Realizačný tím musel krátko pred odchodom na prvú akciu sezóny Nemecký pohár urobiť tri zmeny, z pôvodného kádra vypadli pre zdravotné problémy útočníci Marko Daňo a Miloš Kelemen a obranca Martin Bučko. Nahradili ich Juraj Šiška, Jozef Baláž a Mislav Rosandič.

Pre útočníka Nových Zámkov Šišku i pre Baláža z Nitry pôjde o reprezentačnú premiéru. Šiška nazbieral v prebiehajúcej sezóne v Tipos extralige 13 bodov v 15 zápasoch (10+3), Baláž zaznamenal deväť bodov (7+2). Skúsený zadák Mislav Rosandič z Liberca odohral v reprezentácii už 32 zápasov, na prvý gól v nej stále čaká.

Na Nemeckom pohári by mohli zažiť debut až šiesti hráči. Okrem Šišku a Baláža aj útočníci Filip Mešár a Samuel Takáč, brankár Filip Belányi a obranca Dávid Mudrák. Podujatie je na programe od 11. do 14. novembra v Krefelde. Mešár je po Šimonovi Nemcovi a Jurajovi Slafkovskom tretí hráč ročníka 2004 so šancou ukázať sa v A-tíme reprezentácie. Ešte ako 16-ročný odohral uplynulý svetový šampionát hráčov do 20 rokov v Kanade. Jeho dvaja rovesníci následne dostali priestor vo výberoch trénera Craiga Ramsayho v aprílových prípravných dueloch i na majstrovstvách sveta v Rige. Mešára z účasti vyradili klubové povinnosti, nedostal sa ani do nominácie na augustový finálový turnaj olympijskej kvalifikácie. Do novembrového výberu už áno.

Dvadsaťročný brankár Belányi bol súčasťou prvého neoficiálneho kempu reprezentácie v aprílovej príprave na MS v Rige. Na neskorší oficiálny zraz nemohol pricestovať pre výskyt ochorenia COVID-19 v rodine. Debut v reprezentácii si odkrúti aj čoskoro 30-ročný Samuel Takáč. V aktuálnej sezóne je s 19 bodmi v 15 zápasoch druhý najproduktívnejší hráč extraligy.

nominácia na Nemecký pohár:

brankári: Filip Belányi (HC 05 Banská Bystrica, štarty v reprezentácii: 0/góly: 0), Matej Tomek (HC Kometa Brno, 1/0)

obrancovia: Michal Ivan (4/0), Mislav Rosandič (obaja Bílí Tygři Liberec/ČR, 32/0), Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR, 83/8), Daniel Gachulinec (HC Slovan Bratislava, 15/0), Samuel Kňažko (TPS Turku/Fín., 19/0), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera/ČR, 33/0), Dávid Mudrák (HK Dukla Ingema Michalovce, 0/0), Martin Vitaloš (HK Nitra, 3/0)

útočníci: Filip Krivošík (7/3), Adrián Holešinský (11/2), Samuel Buček (11/3), Jozef Baláž (všetci HK Nitra, 0/0), Dávid Gríger (HC Bílí Tygři Liberec/ČR, 8/1), Juraj Šiška (HC Nové Zámky, 0/0), Andrej Kollár (27/7), Michal Krištof (obaja HC Kometa Brno/ČR, 45/6), Filip Mešár (HK Poprad, 0/0), Pavol Regenda (HK Dukla Ingema Michalovce, 4/0), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR, 13/3), Samuel Takáč (HC Slovan Bratislava, 0/0)

program Nemeckého pohára:
štvrtok 11. novembra: 16.15 Slovensko – Švajčiarsko, 19.45 Nemecko – OV Ruska
sobota 13. novembra: 14.30 Nemecko – Švajčiarsko, 18.00 OV Ruska – Slovensko
nedeľa 14. novembra: 11.00 Švajčiarsko – OV Ruska, 14.30 Nemecko – Slovensko

Už ste čítali?

Čakáte pred Vianocami niečo príjemné v poštovej schránke? Máme…

Slovenské média obletela správa o odvážnom kroku siete supermarketov.…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.