Akú krajinu sa oplatí navštíviť?
Inzercia
Inzercia

Akú krajinu sa oplatí navštíviť?

Cestovanie je v súčasnosti veľmi obľúbenou aktivitou, pretože nám umožňuje navštíviť nepoznané oblasti. Prostredníctvom cestovania sa môžeme mnohé naučiť, získať nové skúsenosti a naučiť sa nový jazyk. Jednotlivé kultúry nám dokážu predstaviť nové zvyky, tradície, ale aj zaujímavosti z kuchyne. Ktoré krajiny sa oplatí navštíviť a určite by nemali chýbať vo vašom cestovateľskom zozname?

Nebojíte sa vyskúšať tajomnú krajinu gejzírov - Island?

Island patrí medzi ostrovnaté štáty, ktoré sú typické predovšetkým svojim prírodným bohatstvom. Na tomto území sa mieša sila ľadu a ohňa. Ide o magické miesto plné geotermálnej energie, ktorá vytvára čarovné gejzíry a bazény. Rovnako Island ponúka možnosť zahliadnuť polárnu žiaru, čo je neopakovateľný zážitok, ktorý si uchováte na celý život.

Medzi populárne miesta na Islande patrí napríklad Modrá lagúna. Toto nesmierne fotogenické miesto ponúka krásne scenérie, pričom slúži aj na kúpanie. Island má veľmi bohatú biodiverzitu o čom svedčí aj fakt, že návštevníci môžu počas svojho pobytu pozorovať veľryby a delfíny. Na druhej strane je zaujímavým faktom, že v prirodzenej faune sa nevyskytujú komáre, ani hady.

Príjemné počasie vďaka miernej klíme poskytuje ideálne podmienky pre akýkoľvek výlet. Väčšina z nás si pri Islande predstaví gejzíry a je tomu tak aj preto, že sa ich tu nachádza obrovské množstvo. Najviac sa ich nachádza na juhozápade ostrova. Okrem gejzírov určite stoja za povšimnutie aj vodopády, ktoré ponúkajú spolu s príjemnou zeleňou kúzelné scenérie. Medzi najkrajšie vodopády na tomto ostrove patrí jednoznačne Gullfoss, ktorý je pomerne blízko od hlavného mesta.

Foto: adn

Island ponúka aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ktoré sú poprepletané okúzľujúcimi príbehmi. Vďaka nim možno aj vy uveríte, že Island osídľujú aj nadprirodzené bytosti ako elfovia alebo škriatkovia. Zaujal vás tento ostrovnatý štát s rozprávkovými  prírodnými a kultúrnymi pamiatkami? Kliknite na https://www.esky.sk/letenky/0/0/co/is/island a zažite váš vlastný čarokrásny výlet v lone islandskej prírody.

Island sa považuje za najmierumilovnejšiu krajinu sveta. Rovnosť je v tejto krajine jednou zo základných pilierov fungovania spoločnosti – rovnoprávnosť medzi pohlaviami sa prejavuje napríklad aj rovnoprávnosťou platového hodnotenia mužov a žien. Island patrí medzi zaujímavé miesta aj preto, že tu väčšina ľudí nepoužíva priezvisko. Zaujímavým faktom je, že sa na tomto ostrove nesmierne darí banánom a aj preto sa tu nachádzajú najväčšie banánové plantáže v Európe.

Navštívili ste už krajinu tulipánov a veterných mlynov?

Holandsko sa už dlhodobo nazýva krajinou tulipánov, pretože sa tu vypestuje až 43% celkovej svetovej produkcie tulipánov. Rovnako mu prischol názov krajina veterných mlynov, keďže celé územie je doslova posiate veternými mlynmi. Tie majú okrem účelu tvorby elektriny aj využitie pri ochrane pred záplavami. Na začiatok máme pre vás pripravených pár zaujímavostí, ktoré vám pomôžu túto krajinu navnímať z iného uhla pohľadu.

Holandsko môžeme v súčasnosti považovať aj za krajinu bicyklov, keďže krajina disponuje až 16 miliónmi bicyklov, čo je jeden bicykel, pre každého obyvateľa. Ďalšou významnou a známou súčasťou Holandska sú syry – predávajú sa všade a najznámejšími sú syr Eidam a Gouda. Holandsko návštevníkom ponúka aj viac ako 300 hradov a zámkov, ktoré dotvárajú scenériu tejto kultúrne rozmanitej krajiny. Rovnako sa dostáva aj medzi top mestá vzhľadom na to, že ponúka viac ako tisíc múzeí.

Amsterdam sa považuje za najmultikultúrnejšie mesto na svete. Najvyšší bod Holandska dosahuje výšku 323 metrov nad morom (Vaalserberg), pričom štvrtina rozlohy krajiny je pod úrovňou mora a zvyšok krajiny sa nachádza vo výške 1 meter nad morom. Holandsko je nesmierne modernou krajinou a preto nepredstavuje žiadny problém sa dohovoriť po anglicky. Podľa štatistík až 86% Holanďanov ovláda angličtinu.

Foto: adn

Holandsko chráni svoju krajinu aj vybudovaním EKOduktov, čo sú „prechody“ pre jednotlivé druhy zvierat cez frekventované cestné komunikácie. Holanďania okrem iného patria medzi najvyšších ľudí na svete a rovnako sa považujú podľa OECD aj za veľmi šťastný národ. Ide o ideálne miesto pre ľudí, ktorí milujú spoznávať zaujímavé kultúry a naučiť sa niečo nové. Zároveň si tu môžete vychutnať kvalitnú kávu v mnohých maličkých kaviarňach a vychutnať si skvelú atmosféru holandských miest. Letenky sú dostupné aj pre vás na https://www.esky.sk/letenky/0/0/co/nl/holandsko.

Cestovanie ako také je nesmierne obohacujúce a prináša nám životný nadhľad. Môžeme vidieť ako žijú ľudia v iných krajinách, aké problémy riešia a vnukne nám tak nové myšlienky. Zlepšovanie komunikačných zdatností v cudzom jazyku nám vo veľkom môže pomôcť aj v kariérnom raste a tak je ideálne nájsť si miesto, ktoré vás zaujíma a vyraziť za dobrodružstvom.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…