Adoptovali si chlapca, aj keď im vraveli, že nie je dosť dobrý. Jeho príbeh teraz inšpiruje celý svet
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Adoptovali si chlapca, aj keď im vraveli, že nie je dosť dobrý. Jeho príbeh teraz inšpiruje celý svet

Michael prežil zázračných 33 rokov.

Michael prežil zázračných 33 rokov. — Foto: Instagram @ernie.johnson

Ernie Johnson, americký moderátor, verí, že príbeh o tom, ako si pred rokmi so ženou adoptovali chlapca z rumunského sirotinca má posolstvo, ktoré môže spoločnosť mnohému naučiť. Uviedol to portál Today.

Ešte v roku 2019 mal Johnson prejav, v ktorom prerozprával príbeh svojho adoptívneho syna Michaela, ktorý trpel Duchennovou svalovou dystrofiou. Poukázal v ňom najmä na to, že hodnotu má každý jeden z nás, bez ohľadu na osud, ktorý nás postretne a zaslúži si prežiť ten najkrajší možný život.

Spomienka na syna

V týchto dňoch, potom ako moderátor prostredníctvom sociálnej siete oznámil, že jeho syn Michael prehral boj so svojou chorobou, sa videozáznam z prejavu stal dojemnou spomienkou na to, čo všetko bol ochotný pre svojho adoptívneho syna počas života urobiť a aké krásne roky mohol vďaka nemu Michael prežiť.

Johnson v prejave hovoril o tom, ako on a jeho manželka Cheryl vytvorili šesťčlennú rodinu, keď si v roku 1991 adoptovali Michaela. Keď sme sa rozhodli rozšíriť našu rodinu prostredníctvom adopcie, Cheryl odišla do Rumunska bez toho, aby tušila, čo sa stane, koho privedie späť, ak niekoho privedie späť," hovorí vo videu Johnson. Chceli sme dať nejakému dieťaťu šancu, ktorú ono nemalo."

Nedokázala ho tam nechať

Michael bol prvým dieťaťom, ktoré Cheryl videla v sirotinci. Našli ho opusteného v parku ihneď po narodení. Žena, ktorá v sirotinci pracovala však o vtedy 3-ročnom chlapcovi povedala tvrdé slová. Viete, čo povedala mojej žene Cheryl? Neber si toho chlapca, nie je dobrý," povedal v prejave Johnson.

Napriek tomu, že Michael nemohol chodiť ani rozprávať, Cheryl bola podľa svojho muža odhodlaná zvládnuť všetky prekážkyPamätám si, čo moja žena povedala do telefónu, že ten chlapec je oveľa viac, ako dokážeme zvládnuť, ale neviem si predstaviť, že by som zvyšok života premýšľala nad tým, čo sa stalo s tým plavovlasým chlapcom v tom sirotinci," spomína si Johnson na manželkine slová.

Vo veku 3 rokov, tesne po adopcii bola Michaelovi diagnostikovaná Duchennova svalová dystrofia. Napriek tomu, že používal invalidný vozík na mobilitu a ventilátor na dýchanie, sa stal veľmi obľúbeným. Dokonca sa stal súčasťou basketbalového tímu na svojej strednej škole v americkej Georgii, Mill Creek, kde sa stal známym tým, že všetkým hovoril: „Tiež ťa milujem“.

Každý človek má hodnotu

Chlapec, ktorý „nie je dobrý" nakoniec dokázal veľa. „Vo svojom živote urobil viac a ovplyvnil viac ľudí, ako som kedy mohol dúfať, pretože v každom je hodnota. Možno nedokážeme robiť veci tak, ako to všetci robíme, možno mať inú silu, inú slabosť a podobné veci, ale vždy to má svoju hodnotu. Nájdite ju," dodal Johnson, ktorý dúfa, že ich silný príbeh inšpiruje ďalších ľudí.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…