Dobré noviny
VIDEO: Táto pani sa 20 rokov hanbila pozrieť do zrkadla. Pozrite si, ako prvý raz uvidela svoje nové vlasy
Tímea Gurová
Tímea Gurová

VIDEO: Táto pani sa 20 rokov hanbila pozrieť do zrkadla. Pozrite si, ako prvý raz uvidela svoje nové vlasy

— Foto: TikTok: Novocabelhair

Keď sa Brenda po desaťročiach videla opäť s účesom a vlasmi, slzy nemohla zastaviť.

Roky sa za seba hanbila tak, že nebola schopná vidieť svoj obraz v zrkadle. Sedemdesiatosemročná dôchodkyňa Brenda Vickersová stratila akúkoľvek sebadôveru. Dvadsať rokov sledovala, ako jej pokrývka hlavy je stále redšia a vlasy miznú, ale nové už nenarastú.

Vyhýbala sa ľuďom, ale jej život sa zmenil

Brenda sa vyhýbala ľuďom a už vôbec nechcela, aby jej tvár bola zachytená na fotografiách. Postupnú stratu vlasov dáva do súvisu s celiakiou, ktorú jej síce diagnostikovali pred štyrmi rokmi, ale jej prejavy ju trápili posledných dvadsať rokov. Začiatkom októbra sa celý jej život obrátil na nepoznanie.

V salóne podstúpila procedúru, ktorá jej vlasy vrátila späť. Na hlavu jej usadili vlasový implantát, ktorý tvorí obojsmerná lepiaca páska špeciálne navrhnutá na ľudskú pokožku hlavy. Celú jej cestu zaznamenali na kameru a výsledok je úchvatný. Keď sa Brenda po desaťročiach videla opäť s účesom a vlasmi, slzy nemohla zastaviť. „Je to skvelý pocit. Môžem sa cítiť sebavedomo, keď idem von a necítiť sa trápne a v duchu si hovoriť, že sa na seba ani nechcem pozrieť,“ hovorí Brenda pre Daily Mail.

Komplimenty zo všetkých strán

Komplimenty teraz počúva zo všetkých strán. „Ľudia hovoria, že teraz vyzerám o 20 rokov mladšie. Môj mozog je však stále 78-ročný,“ smeje sa dôchodkyňa. Jej hlava sa bez vlasov od čela ďalej videla oveľa masívnejšia. „Nechala som si narásť dlhé vlasy a potom som ich upevnila sponkou dopredu tak, aby prekrývali plešinu,“ hovorí, ako sa chýbajúce vlasy snažila roky zamaskovať.

@novocabelohair THANK YOU BRENDA #hairreplacement #hairreplacementsystem #hairsystemforwomen #hairsystem #ThatNewLookFeeling #viral ♬ Waiting For Heartache - BLVKSHP

Celý čas pritom spomínala na mladosť, keď mala bohatú tmavú hrivu. Raz sa opýtala známeho, či by jej niekto vedel s vlasmi pomôcť, a tak sa dostala do salónu. Mala strach z neznámeho, ale nakoniec bola ohromená. „Začala som sa dotýkať a uvedomila som si, že cítim vlasy. Tak dlho som to nedokázala. Bol to veľmi emotívny moment,“ vysvetľuje. Spokojný je aj manžel, ktorý v 81 rokoch má stále vlasov na rozdávanie. „Keď som ju uvidel, bol som naozaj šokovaný. Je veľmi atraktívna,“ pochvaľuje si Brian, ako v rýchlosti získal oveľa mladšiu manželku.      

 

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…