Slovák Kolář v tíme Saxo Bank s Contadorom a Kreuzigerom (2)
TASR
TASR

Slovák Kolář v tíme Saxo Bank s Contadorom a Kreuzigerom (2)

Generálny manažér tímu Bjärne Riis si Kolářa zrejme všimol vďaka úspešnej sezóne 2013, v ktorej vyhral štyri medzinárodné podujatia.

Na snímke druhý sprava Maroš Kováč z Dukly Trenčín-Trek, ktorý skončil tretí v úvodnej poletape, vpravo jeho oddielový kolega Michael Kolář. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 14. novembra (TASR) - Cyklista Dukly Trenčín-Trek Michael Kolář bude piatym Slovákom, ktorý v budúcoročnej sezóne bude jazdiť v elitnom pelotóne Pro Tour v dánskom zoskupení World Tour Saxo Bank. Pridá sa tak k bratom Jurajovi a Petrovi Saganovcom (Cannondale), Martinovi Velitsovi (Omega Pharma-Quick Step) a jeho bratovi Petrovi (BMC Racing). Dvadsaťročný Kolář bude v tíme Saxo Bank spolujazdcom Španiela Alberta Contadora či Čecha Romana Kreuzigera.

Generálny manažér tímu Bjärne Riis si Kolářa zrejme všimol vďaka úspešnej sezóne 2013, v ktorej vyhral štyri medzinárodné podujatia. Kolář je tak prvým slovenským cyklistom, ktorý prešiel priamo zo slovenského tímu do najvyššej kategórie World Tour. Prestup žilinského rodáka je aj výsledkom práce nášho jediného kontinentálneho tímu Dukla Trenčín-Trek a jeho manažéra Jána Valacha.

"O prestupe Kolářa prebiehali v priebehu sezóny rokovania prostredníctvom manažéra Giovanna Lombardiho aj s ďalšími štyrmi tímami Pro Tour. Najskôr v Cannondale, kde absolvoval aj vysokohorské sústredenie v Colorade, potom v Omega Pharma-Quick Step, Euskatel Euskadi a Kaťuši," povedal Valach a dodal: „Miša som si bližšie všimol pred dvomi rokmi na pretekoch v Prievidzi. Videl som, že sa dokáže v pelotóne dobre pohybovať a aj presadiť. Ešte predtým mi ho odporučil aj Peter Sagan. V Dukle dostal priestor. Je dravý, vie na seba zobrať zodpovednosť a dokáže sa presadiť. Predpokladám, že prvý rok v Saxo Bank bude spočiatku jazdiť preteky nižších kategórií, aby sa mohol postupne etablovať do elitného pelotónu, a že dostane aj priestor, aby ukázal svoje kvality. "

Kolář je momentálne na dovolenke v Thajsku. "Som veľmi rád, že budem jazdiť za tak silný tím so známymi cyklistickými hviezdami. Tento prestup je pre mňa veľkým skokom. Dúfam, že svojimi výkonmi nesklamem," povedal pre TASR Kolář, ktorý sa prvý raz stretne so svojimi novými spolujazdcami 20. novembra na prvom sústredení pred novou sezónou na Kanárskych ostrovoch. Profesionálnu zmluvu podpísal pred týždňom na 2 roky.

Michael Kolář (narodený 21. decembra 1992) začínal s cyklistikou v žilinskom Cyklistickom spolku u trénera Milana Novosada, v roku 2011 pôsobil v bratislavskom Interi u Pavla Gálika a posledné dve sezóny v Dukle Trenčín-Trek s Jánom Valachom. Talentovaný šprintér v tomto roku zvíťazil na štyroch UCI pretekoch a v rebríčku Europa Tour skončil na 119. mieste so ziskom 101 bodov. Tohtoročné MS na ceste v kategórii do 23 rokov vo Florencii nedokončil. Prestup do tímu Pro Tour automaticky znamená, že už nebude môcť jazdiť preteky kategórie do 23 rokov, ale len kategóriu Elite. Na týchto pretekoch sa tak môže stretnúť aj s Petrom Saganom, s ktorým má viac ako dobré vzťahy a teraz sú aj spolu na spomínanej dovolenke v Thajsku.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…