Dobré noviny
Zverejnili videá z odposluchov Fica aj Kaliňáka. Pozrite si, ako sa na chate bavia o najväčších kauzách
TASR
TASR

Zverejnili videá z odposluchov Fica aj Kaliňáka. Pozrite si, ako sa na chate bavia o najväčších kauzách

Robert Fico na policajnom zázname a vo videu, kde naňho reagoval
Robert Fico na policajnom zázname a vo videu, kde naňho reagoval — Foto: reprofoto Aktuality.sk / Facebook R. F.

Skupinka sa stretávala na chate, sedela pri stole plnom pochutín a hovorila o najzávažnejších veciach, ktoré hýbu krajinou.

Slovenskom otriasa škandál, ktorý prirovnávajú ku megakauze Gorila. Po fotografiách zverejnili aj videá, ktoré ukazujú tajné stretnutia šéfa Smeru Roberta Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, obhajcu obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Mareka Paru, podnikateľa Miroslava Bödöra a syna Tibora Gašpara. Skupinka sa stretávala na chate, sedela pri stole plnom pochutín a hovorila o veciach, ktoré hýbu krajinou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aktuality.sk (@aktuality_sk)

Snahy ovplyvňovať najzávažnejšie kauzy

Záznamy zverejnil portál Aktuality.sk a vyjadrila sa k nemu aj prokuratúra, podľa ktorej dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Aktuality.sk (@aktuality_sk)

Po zverejnení videí sa v slovenskej politike strhla doslova búrka reakcií. Kým Igor Matovič chápe, prečo "ten skorumpovaný zmrd valí ako besný pes", Robert Fico, ktorý na videách vystupuje, tvrdí, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho "nohsledi" musia byť v "dôkaznej kríze", ak dali sledovať a odpočúvať predsedu opozičnej strany na jeho stretnutiach. "S obhajcami nevinných ľudí som sa stretával a budem sa stretávať, aby som mal dostatok informácií pre svoju politickú prácu. Z tohto absurdného odpočúvania sa nikto nedozvie nič viac, ako počuje odo mňa na tlačových konferenciách," povedal Fico. 

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/robertficosk/posts/429188695232103

Chatu monitorovali niekoľko dní

Reagoval aj Robert Kaliňák, ktorý je na ďalšom zo zverejnených videozáznamov. Na otázku, prečo sa na chate stretával aj so šéfom kontroverznej SBS Bonul Bödörom, odpovedal pre refresher.sk: "A prečo nie?“ Verí, že Slovensko je ešte stále "slobodná krajina, takže každý sa môže stretávať s každým".

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10222888814461353

Nahrávanie videozáznamov z tajných stretnutí Fica, Kaliňáka, Paru, Bödöra i Gašpara ml. bolo podľa Aktualít legálne. Bavili sa o aktuálnych kauzách, o prípravách tlačoviek a o trestných konaniach. Zatiaľ nie je jasné, čo presne na záznamoch je, zverejnené sú len prvé, približne minútové videá. Polícia monitorovala chatu niekoľko dní a zo stretnutí mali vzniknúť hodinové záznamy a stovky strán prepisov. V médiách túto kauzu nazvali Gorila 2 pre jej podobnosť so škandálom, ktorý sa pred 10 rokmi začal zverejnením prepisov z konšpiračného bytu v centre Bratislavy.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…