Veľký úspech Petry Vlhovej: Súperkám v Söldene ukázala, že je na novú sezónu pripravená

EBE 19 St. Anton - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v zjazde žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní  v rakúskom  stredisku St. Anton 9. januára 2021.
EBE 19 St. Anton - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v zjazde žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom stredisku St. Anton 9. januára 2021. — Foto: TASR/AP

Petra Vlhová skončila v úvodných pretekoch 55. ročníka Svetového pohára na 3. mieste.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vstúpila do novej sezóny Svetového pohára tretím miestom v obrovskom slalome. V rakúskom Söldene sa po šiestom mieste z prvej jazdy vďaka perfektnej, vyrovnanej jazde posunula až na pódium.

V rakúskom Söldene vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, svoju veľkú súperku zdolala o 1,30 s. Druhá skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (0,14 s).

Vlhová dosiahla už 45. pódiové umiestnenie v pretekoch SP, z toho 20-krát vyhrala. To sa práve v sobotu 70-krát v kariére podarilo Shiffrinovej a na rekordnú krajanku Lindsey Vonnovú jej chýba rovný tucet triumfov.

Preteky odštartovali za optimálnych slnečných podmienok a na trati, ktorú americký tréner "našil" na čistý a vyvážený štýl svojej zverenkyne Mikaely Shiffrinovej. A najúspešnejšia pretekárka s číslom jeden naozaj určila súťažné parametre, išla bez viditeľného zaváhania, kým nasledujúce talianske súperky robili chyby a víťazka malého glóbusu Marta Bassinová dokonca vypadla. Až Gutová-Behramiová, ktorá tiež vyznáva čistotu techniky, šla so Shiffrinovou takmer identickú jazdu na oboch medzičasoch, v cieli mala 2 stotiny navrch.

Petra Vlhová vyrazila so sedmičkou na kombinéze a spravila v prejazde do strmej časti chybu, ktorú však bleskovo skorigovala. Pomerne veľa, až 25 stotín, stratila už v úvode, kde nemohla naplno uplatniť svoju silu a agresivitu, to sa jej čiastočne podarilo až v druhej časti svahu.

Po šiestom mieste v prvej jazde sa v tej druhej posunula vďaka perfektnej, vyrovnanej jazde. Do druhej jazdy pustila razantne a na prvom medzičase bola v ohromnom predstihu. Hoci ani v ďalších úsekoch výrazne nechybovala, postupne náskok strácala, aj pod vplyvom zhoršujúceho sa povrchu. Hviezdy prvého kola svoje pozície nepustili, akurát si ich po dramatickom priebehu vymenili.