Dobré noviny
Ostrov z ľudských ostatkov či les ešte desivejší ako Tribeč. Toto je päť najstrašidelnejších miest sveta
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Ostrov z ľudských ostatkov či les ešte desivejší ako Tribeč. Toto je päť najstrašidelnejších miest sveta

Ostrov bábik / Väzenie Alcatraz
Ostrov bábik / Väzenie Alcatraz — Foto: isladelasmunecas.com / Unsplash, Maxim Babičev

Na konci zoznamu nájdete aj jedno strašidelné miesto zo Slovenska. 

3. Les samovrážd, Japonsko

Les Aokigahara, známy tiež ako Les samovrážd, leží na pod horou Fuji v Japonsku. Od roku 1950 bolo v lese hlásených viac ako 500 samovrážd, uvádza BBC. Niektorí ľudia tvrdia, že sa podobá na slovenský Tribeč a že je to kvôli veľkým podzemným ložiskám železa. Tie zasahujú do kompasov a spôsobujú, že sa ľudia v lese strácajú. Iní spomínajú spojenie lesa s démonmi v japonskej mytológii. Kto vie, aká je v skutočnosti pravda.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ihaveatrip (@ihaveatrip)

4. Ostrov Alcatraz, Kalifornia, Spojené štáty

Ostrov Alcatraz sa preslávil vďaka jednej z najstrašidelnejších väzníc v Amerike. Alcatraz sa nachádza v zálive San Francisco a bol postavený v roku 1859, ale federálnou väznicou sa stal až v roku 1934. Až do roku 1963 bolo v Alcatraze umiestnených mnoho najznámejších zločincov na svete. Väznica si zažila veľa – od vrážd väzenského personálu po samovraždy väzňov. Mnohí sa vraj len pokúšali uniknúť smrti. Bývalá väznica má všetky predpoklady na paranormálne aktivity. Duchovia vraj chodia s reťazami po chodbách, nariekajú a kvília. Snáď najmrazivejší príbeh je o väzňovi v bloku D, ktorý hlásil, že vo svojej cele videl červené oči. Kričal celú noc a ráno ho našli mŕtveho – samého, ​​uškrteného na smrť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa The Alcatraz Incident (@thealcatrazincident)

5. Lesopark Brezina, Trenčín

Ani Slovensko v strašidelných miestach nezaostáva. Jedným z nich je aj menej známy Lesopark Brezina, ktorý sa nachádza v Trenčíne. Na prvý pohľad úplne obyčajné miesto. Jeho desivosť nespočíva v povestiach, ale v pravdivej histórii. Počas 2. svetovej vojny tam od októbra 1944 do apríla 1945 gestapo zavraždilo 69 protifašistických bojovníkov. Tých predtým mučili a následne umiestnili do masových hrobov. Dnes na mieste stojí pamätník na počesť obetí fašizmu a hoci je park počas dňa vyhľadávaným miestom na oddych či prechádzku s rodinou, v noci môže byť zážitok pre krvavú minulosť úplne opačný. Niektorí ľudia tvrdia, že je v noci z lesoparku počuť výkriky padlých bojovníkov.

Časť 2 / 2

Už ste čítali?