Dobré noviny
Slovenskom prechádza dobrodruh s oslíkom, čakajú ho ešte tisícky kilometrov. Čo sa mu u nás najviac páči?
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Slovenskom prechádza dobrodruh s oslíkom, čakajú ho ešte tisícky kilometrov. Čo sa mu u nás najviac páči?

Dobrodruh odišiel z práce, aby na oslíkovi precestoval svet.
Dobrodruh odišiel z práce, aby na oslíkovi precestoval svet. — Foto: Instagram @der_mit_dem_esel_geht

Možno ste ich stretli. Michael a jeho verný parťák sa vydali na cestu z Nemecka až do ďalekej Číny, momentálne prechádzajú cez našu krajinu.

Cestovateľov, ktorí celé dni čakajú na výhodné letenky, aby mohli spoznať nové krajiny, je mnoho, no len niektorí sa vydajú do neznámych kútov sveta prekonávať svoje vlastné hranice. To, ako sa rozhodol cestovať nemecký dobrodruh Michael Rinderle, je však veľmi ojedinelé. 

Trojročné prázdniny

Michael má skutočne ambiciózny plán. Rozhodol sa, že chce spoznávať nových ľudí a nové krajiny inak ako bežní turisti, viac do hĺbky. Aby si svoj sen splnil, zobral si v práci trojročnú „dovolenku” a vydal sa z Nemecka do krajiny, ktorá ho za celý život lákala najviac - do Číny.

Svoju dobrodružnú cestu sa rozhodol absolvovať pešo, len v spoločnosti svojho dvanásťročného oslíka Vaillanta. Svoje kroky poctivo dokumentuje na svojom blogu a Instagrame, vďaka čomu ho spoznáva množstvo ľudí a ponúkajú mu pomocnú ruku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Michael Rinderle (@der_mit_dem_esel_geht)

Aktuálne sú na ceste už 194. deň a práve prechádzajú Slovenskom. Na začiatku tohto týždňa napríklad kempovali v Piešťanoch a podľa mapy by sa mali postupne presúvať turistickými chodníkmi na severe našej krajiny a neskôr zabočiť na juh do Maďarska. Svoju cestu si Michael síce naplánoval, ale dodal, že ju bude spontánne upravovať podľa aktuálnej nálady. Ako uvádza na svojom blogu, na Slovensku ho lákajú hory, ale aj pamiatky.

Dobrodružstvo na motorke mu nestačilo

Michael svoju dobrodružnú povahu objavil už v roku 2013, kedy vyrazil na svoju doposiaľ najväčšiu cestu. Na motorke sa vydal z domu až do Južnej Afriky. Podarilo sa mu obísť celý africký kontinent. Počas cesty však stretol odvážne mladé ženy, ktoré cestovali pešo, len s batohom na chrbte. Jeho motorka sa im zapáčila a rozhodli sa nájsť svoj vlastný dopravný prostriedok. V afrických pomeroch sa im podarilo vymyslieť len somársky voz, ktorý im Michael začal závidieť. Bláznivý nápad sa rozhodol uskutočniť o pár rokov neskôr.

Aby mohol svoju vysnívajú cestu naozaj zrealizovať, nechcel čakať až do dôchodku. Po 39 rokoch v práci dal výpoveď, zobral si našetrené finančné úspory a vydal sa na cestu. Ďalšie finančné prostriedky mu zabezpečuje byt, ktorý dal do prenájmu a tak mu nehrozí, že by na dobrodružnej ceste zostal bez peňazí.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?