Osemročná dievčina je pre svojho otca anjelom strážnym. V noci počula zvláštny zvuk a zachránila mu život
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Osemročná dievčina je pre svojho otca anjelom strážnym. V noci počula zvláštny zvuk a zachránila mu život

Jej otec trpí vážnou chorobou.

Chris so svojou dcérou a snúbenicou. — Foto: Facebook Real Fix

Osemročná Rochelle Ramseyová počas noci vstala, aby si dala pohár vody predtým, ako pôjde opäť spať. Vyliezla z postele a kráčala chodbou smerom do kuchyne. Vtom si všimla zvláštny hluk vychádzajúci z rodičovskej izby a pomyslela si, že niečo nie je v poriadku – svojou rýchlou reakciou zachránila život svojho otca.

Cvakali mu zuby, ale chladno nebolo

Jej otec Chris Ramsey trpí sklerózou multiplex. Práve v momente, keď malá Rochelle prechádzala okolo izby, lapal po dychu. Dievčina si uvedomila, že niečo nie je v poriadku. Zobudila svoju mamu, 37-ročnú Sheryl Oribinovú, ktorá okamžite zalarmovala záchrannú službu. Chrisa previezli do nemocnice, kde sa následne liečil na zápal pľúc a septický šok.

Chris pre svoj stav nemôže chodiť a má slabý imunitný systém, takže ak by Rochelle nevyvolala poplach, mohlo by to mať fatálne následky. Sheryl, ktorá je Chrisovou opatrovateľkou na plný úväzok, pre Mirror povedala: „Rochelle vbehla do miestnosti a uvedomili sme si, že Chrisovi cvakajú zuby aj keď v miestnosti nie je chladno.“

Chrisovi bola diagnostikovaná skleróza multiplex ešte v roku 2018. Jeho snúbenica Sheryl po celý čas sledovala, ako sa jeho stav zhoršuje natoľko, že teraz potrebuje elektrický invalidný vozík. Keď bol jeho imunitný systém slabší, Chris pravidelne chodil do nemocnice. Nedávno sa liečil na infekciu hrudníka. Po prepustení si celá rodina myslela, že sa Chris zotavuje. Opak bol pravdou.

Hrdinský čin dievčatka

„Na tú noc nezabudnem do konca života - keby Rochelle nevkročila, prebudila by som sa a našiel Chrisa mŕtveho v posteli,“ povedala Sheryl. Pochválila svoju dcéru ako „anjela strážneho“ za to, že prevzala iniciatívu a vedela, že niečo nie je v poriadku a vyhlásila poplach. V nemocnici neskôr uviedli, že keď Chrisa priviezli do nemocnice, jeho hladina kyslíka bola nebezpečne nízka a bol veľmi blízko smrti. Ak by Rochelle v tú noc neprebudila mamu, pravdepodobne by zomrel vo svojej posteli. „Počúvať, ako blízko sa dostal k smrti, bolo desivé, ale v tej chvíli som bola na naše dievčatko hrdá,“ uviedla Sheryl.

„Rochelle mala na tvári najväčší úsmev, keď som jej povedala, že zachránila život svojmu ockovi,“ povedala Sheryl a dodáva, že Chris začal svoju dcéru nazývať „malým hrdinom“, čo ju najviac vystihuje. Chris strávil ďalšie tri dni v nemocnici, potom ho prepustili, aby sa zotavil doma s pomocou silných antibiotík. Teraz sa mu darí a nemôže byť pyšnejší na svoju dcéru. Tej za hrdinský čin sľúbili, že si môže vybrať akúkoľvek hračku, no ona návrh neprijala. Tešila sa len na to, kedy jej otca pustia domov z nemocnice.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…