Dobré noviny
Fotografia Toma Cruisea šokovala fanúšikov: Dal si vylepšiť tvár? Plastickí chirurgovia to povedali jasne
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Fotografia Toma Cruisea šokovala fanúšikov: Dal si vylepšiť tvár? Plastickí chirurgovia to povedali jasne

— Foto: Instagram: parismatch_celebrity

Herec v lete budúceho roka oslávi 60 rokov.

Dlhoročná hviezda filmového plátna Tom Cruise sa objavil v dave so svojím synom. Spoločne sledovali baseballový zápas v San Franciscu. Nebolo by na tom nič zvláštne, len keby médiá aj fanúšikov neprekvapil vzhľad takmer 60-ročného herca. Tvár mal nafúknutú a svietili z nej naduté líca.

Netreba chodiť pod nôž plastického chirurga

Špekulácie o možných chirurgických vylepšeniach na seba nedali dlho čakať. Podľa lekárky Tijion Esho sú však časy, keď hviezdy chodili pod nôž a snažili sa zastaviť starnutie, dávno preč. Dnes im na rovnaký efekt stačí botox, rôzne výplne a okamžité liftingy tváre.

Niektoré procedúry za nie veľký peniaz dokážu napnúť pokožku na 6 až 18 mesiacov. Denník Daily Mail oslovil niekoľko odborníkov, aby tvár Toma Cruisea zhodnotili.

Doktorka Nyla Raja, ktorá založila sieť kliník na plastické operácie a má mnoho prominentných klientov, kozmetické zákroky potvrdila. „Zdá sa, že Tom si nadmerne doprial injekcie proti vráskam a kožné výplne, čo nepriaznivo ovplyvnilo jeho vzhľad,“ myslí si plastická chirurgička. Ak sa podľa nej starostlivo nezvážia štruktúry tváre, efekt zákroku môže vyzerať presne takto: neprirodzene.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom Cruise (@tomcruise)

Prirodzené známky starnutia neexistujú

Ďalší lekár Ross Perry po zhliadnutí fotografie vidí za Tomovou nezvyčajnou tvárou kombináciu faktorov – nárast hmotnosti a dermálnych výplní. Všetci oslovení odborníci sa zhodli na nadmernom použití výplne v oblastí líc, čo navyše spôsobilo, že aj jeho oči vyzerajú menšie a vytvoril vzhľad „veveričky.“

„Je dôležité, aby plnivá a botox dávali dobre vyškolení odborníci. Takéto opuchy ako u Toma vidíme bežne,“ vysvetľuje doktor Esho. Znaky výplne objavili na tvári Toma Cruise aj v oblasti očí, úst a čela. Doktor Perry nenašiel nikde prirodzené známky starnutia, ktoré by už takmer 60-ročný muž mal na tvári mať. „Keď sa pozriete na Tomovu tvár, v oblasti okolo očí uvidíte len veľmi málo línií pri smiechu, to je znakom plniva. Väčšina ľudí si dá vstreknúť tak jeden mililiter, aby dosiahlo prirodzený vzhľad. Pri pohľade na tieto obrázky by som povedal, že toho bolo oveľa viac, nevyzerá to prirodzene,“ dodáva Perry.  

 

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…