V Troch orieškoch pre Popolušku hrá hviezda Hry o tróny. Nóri našu rozprávku milujú, prerobili ju po svojom
Romana Mináriková
Romana Mináriková

V Troch orieškoch pre Popolušku hrá hviezda Hry o tróny. Nóri našu rozprávku milujú, prerobili ju po svojom

Film má premiéru ešte pred Vianocami.

Stará verzus nová verzia obľúbenej vianočnej klasiky. — Foto: Filmové studio Barrandov / DEFA / facebook Nordisk Film Distribusjon Norge

Rozprávku Tri oriešky pre Popolušku miluje okrem Slovákov a Čechov ešte aj národ, o ktorom by ste to nepovedali - Nóri. Možno je to zimnou krajinou, v ktorej sa väčšina filmu odohráva, ale faktom je, že takmer všetci severania rovnako ako my sedia na Vianoce pred televízormi a vychutnávajú si tento nestarnúci film. Teraz sa však odhodlali na neuveriteľnú vec - vytvorili jeho novú verziu a to vo veľkom štýle. Píše o tom portál NRK

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/NordiskFilmNorge/photos/a.1660599480619078/4070757336269935/?type=3

V kinách sa objaví v novembri

Nóri jednoducho milujú rozprávku z roku 1973, v ktorej si hlavnú rolu zahrala Libuška Šafránková po boku Pavla Trávníčka. Pôvodný film československej a východonemeckej koprodukcie sa tento rok dočká modernej verzie. 

Nórsky remake Troch orieškov pre Popolušku dostal názov „Tre nøtter til Askepott“ a v nórskych kinách sa objaví v novembri. Zatiaľ nie je známe, kedy sa ho dočkáme aj v našich končinách, ale pri úspechu jeho predlohy je to len otázka času.

 

Dovtedy si môžeme vychutnať aspoň prvý trailer, ktorý zaujme diváka už od prvých sekúnd. Kto by však čakal našu tuzemskú klasiku a ľúbeznú hudbu Karla Svobodu, ten by sa poriadne mýlil. Nová verzia Troch orieškov pre Popolušku vyzerá už na prvý pohľad o dosť modernejšie, digitálnejšie a akčnejšie.

Popová hviezda aj bojovník z Hry o tróny

Napriek tomu, že sa filmári pokúsili vzdať hold originálu, urobili aj zmeny, aby bol film príťažlivejší pre ďalšie generácie. Režisérka filmu pre nórsky portál NRK uviedla: „Chcem, aby moje dcéry videli tento film a videli dievča, ktoré je tvrdé a odváži sa za seba bojovať. To isté platí pre princa. Ide o to, dodať mladým ľuďom odvahu byť sami sebou.“ Modernizácia sa okrem iného objavuje v hereckom obsadení, kde sa filmári pokúsili nájsť hercov, ktorí budú reprezentovať veľkú časť Nórska. Preto sa v hlavnej úlohe sa predstaví miestna popová hviezda Astrid Smeplass.

Pre mnohých bude zaujímavá vedľajšia úloha, ktorú si zahral nórsky herec Kristofer Hivju, ktorý sa preslávil najmä ako neohrozený bojovník Tormund v Hre o tróny.

Príťažlivý aj pre ďalšie generácie

Pôvodný film je výborný, ale je aj produktom svojej doby. Režisérka však dodáva: Dúfam, že ľudia budú pozerať na film ako na doplnok a uvidia starú aj túto verziu.

Uvedomuje si, že ak má byť remake úspešný, musí spĺňať očakávania divákov pri scénach, ktoré sú kultové. Ide o prvky ako lukostreľba v lese, zlá macocha či nádherný ples. História musí zároveň dostať nový prvok a perspektívu, aby bol film svieži a príťažlivý pre moderné publikum.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…