Bratský dotyk, ktorý dáva silu bojovať ďalej. Dvojčatá sa k sebe po odlúčení znova pritúlili
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Bratský dotyk, ktorý dáva silu bojovať ďalej. Dvojčatá sa k sebe po odlúčení znova pritúlili

Identické dvojčatá sa v brušku nevyvíjali rovnomerne.

— Foto: Instagram: miracletwins_plus3

Nezničiteľné bratské puto mu pomáha žiť ďalej. Predčasne narodené dvojčatá sa po dvoch mesiacoch odlúčenia mohli k sebe opäť pritúliť. Držia sa za pršteky, vinú sa k sebe a podľa rodičov je to jeden z dôvodov, pre ktorý menší Chester dostal chuť ďalej bojovať o svoj život. Obaja sa narodili v 28. týždni tehotenstva. Ale zatiaľ čo Otis vážil kilo a pol, jeho dvojča Chester nemal ani pol kilogramu. Všetky hodnoty, ktoré dosahoval, boli hraničné na prežitie, píše Daily Mail. Po šiestich týždňoch Otisa prepustili domov, vážil už tri kilá.

Chester ostal stále napojený na prístroje, preto sa ani počas návštev nemohli dostať k sebe tak blízko, ako boli zvyknutí. „Ich prvé stretnutie bolo neuveriteľne emocionálne. Hoci Otis spal, Chester bol ním posadnutý a nemohol od brata odtrhnúť oči,“ hovorí mama Kelly Graves. V nemocnici ešte ostane minimálne dva mesiace. To, že sa bábätká v brušku nevyvíjajú rovnocenne, sa ukázalo už v 16 týždni tehotenstva. Podľa lekárov sa deti od seba líšili veľkosťou o 25 percent. Príčinou bol stav nazývaný selektívne vnútromaternicové obmedzenie rastu.

Chester kvôli tomu z placenty nedostával potrebné množstvo živín. O tri týždne na to Kelly podstúpila laserovú operáciu, aby deti v maternici oddelili. Pripravovali sa na situáciu, že by Chester v maternici neprežil, Otis by bol chránený pred poškodením mozgu. „Pri každom ďalšom vyšetrení mi hovorili, že to nemusí prežiť,“ spomína Kelly. Začala jesť mnoho bielkovín a vypila aj päť litrov vody denne, len aby sa niečo dostalo aj k Chesterovi. „Nebolo to vôbec dokázané, že by to pomohlo, ale snažila som sa urobiť aspoň niečo pre to, aby sa jeho hladiny doplnili a udržali ho v boji,“ vysvetľuje.

Po narodení mal 485 gramov. „Keď vybrali Chestera, zistili, že má na pupočnej šnúre uzol, čo tiež zastavilo jeho rast. Zúfalo sme sa mu sna snažili pomôcť, umiestnili sme ho do inkubátora, aby mu pomohol prežiť,“ pokračuje Kelly. Obe deti navyše ležali v dvoch rôznych nemocniciach, keďže si každé vyžadovalo inú formu starostlivosti. Do toho mali doma už tri staršie deti. Každý deň jazdili autom minimálne tri a pol hodiny. Otis medzitým, čo je už doma, strojnásobil svoju pôrodnú váhu. Všetci dúfajú, že sa podarí rásť aj Chesterovi a bude môcť ísť konečne domov.   

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…