Halloweenska dovolenka? Airbnb ponúka na prenájom nehnuteľnosť z kultového hororu Vreskot
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Halloweenska dovolenka? Airbnb ponúka na prenájom nehnuteľnosť z kultového hororu Vreskot

Strašidelná sezóna sa blíži. Ak sa chystáte tento rok stráviť Halloween naozaj špeciálne, Airbnb ponúka poriadny hororový zážitok.

Hororový zážitok. — Foto: Airbnb

Tradičné dovolenky už vyšli z módy. Hlása to aj populárna ubytovacia platforma Airbnb, ktorá sa s blížiacim sa Halloweenom rozhodla do ponuky zaradiť prenájom pôvodného domu z kultového hororu Vreskot.

„Vráťte sa v čase do roku 1996 a preneste sa do mesta Woodsboro a všetkého nešťastia, ktoré ho obklopuje. Vy a ďalší traja hostia môžete zostať na noc (ak si myslíte, že to zvládnete). Ghostface sa vrátil, aby terorizoval naše mesto, takže si budeme musieť dávať pozor, aby sme sa vyhli akýmkoľvek stretnutiam (všetci vieme, že rád prichádza)," uvádza sa na stránke strašidelnej ponuky.

Ide o pôvodný dom v severnej Kalifornii, v ktorom sa odohrávala veľká časť kultového filmu Vreskot z 90. rokov. Nehnuteľnosť zrenovovala spoločnosť Airbnb takmer do pôvodného stavu. Aby bol dom ešte autentickejší, nevynechali stopy po noži na garážových dverách, rôzne odkazy či tvár vraha Ghostface na okne, informuje Airbnb.

Netradičná noc za netradičnú cenu

Ak ste čakali premrštenú cenu, sklameme vás. Cena za noc v jednom z najznámejších domov v histórii hororov, bude stáť len päť amerických dolárov. Vašim hostiteľom sa stane miestny šerif Dewey Riley (alias David Arquette), aby sa podelil o svoje tipy na prežitie. Airbnb návštevníkov varuje, aby si pozorne všímali jeho odporúčania a dávali si pozor na chrbát. Inak sa môžu ocitnúť tvárou v tvár najstrašidelnejšiemu vrahovi.

Zážitok s nádychom minulosti

To, že odvážlivcov čaká netradičný zážitok je viac než jasné. Okrem toho sa však môžu pripraviť na filmový maratón všetkých štyroch filmov Vreskot a to na pôvodných VHS kazetách. V strašidelnom dome nechýba ani priama telefónna linka, ktorá návštevníkov spojí s Ghostface. Samozrejme si budú môcť dopriať klasické občerstvenia z 90. rokov a domov si odnesú pár maličkostí s tematikou tohto populárneho hororu.

Čo je najdôležitejšie, Airbnb sprístupní iba tri pobyty na jednu noc, takže fanúšikovia Vreskotu by sa mali mať na pozore. Originálny dom bude k dispozícii na rezerváciu pri príležitosti 25. výročia prvého filmu a zároveň pri príležitosti nového dielu tejto hororovej série, ktorý má mať premiéru v januári roka 2022.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…