Bratislava už vie, čo bude sídliť vo vychýrenom nočnom klube. Známy je aj termín rekonštrukcie
TASR
TASR

Bratislava už vie, čo bude sídliť vo vychýrenom nočnom klube. Známy je aj termín rekonštrukcie

Budova v sade Janka Kráľa roky ľudí odpudzovala. Už čoskoro to bude inak. 

— Foto: TASR

Budovu v bratislavskom Sade Janka Kráľa, kde kedysi sídlil nočný erotický klub, bude po jej odkúpení hlavné mesto rekonštruovať zrejme v budúcom roku. Chce v nej vytvoriť modernú gastroprevádzku (bistro s reštauráciou) aj zázemie pre Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Po dokončení obnovy bude hľadať mesto zodpovedného prevádzkovateľa. TASR o tom informovala Annamária Ondrejková z mestského Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB).

Rekonštrukcia budovy má podľa samosprávy zohľadniť potreby ľudí, architektonickú kvalitu budovy a výnimočnosť danej lokality. "Pracovať na novom návrhu budú vysúťažení spolupracujúci architekti, ktorí majú skúsenosti s obnovou budov z 20. storočia," priblížila Ondrejková.

Riaditeľ sekcie tvorby mestských priestorov v MIB Marcel Dzurilla spresnil, že je vítané obnovenie pôvodného riešenia fasády a zasklenia smerom do sadu. "Vďaka čomu sa lepšie prepojí interiér s exteriérom. Dôraz kladieme aj na energetický koncept budovy, kde budeme preferovať využívanie alternatívnych zdrojov," uviedol. Budova z roku 1982 od architekta Ferdinanda Končeka bola totiž podľa MIB v 90. rokoch neodborne zrekonštruovaná a mnohé prvky sa znehodnotili.

Architektonická štúdia s vizualizáciami má byť hotová do konca roka. Následne sa má spracovať projektová dokumentácia pre vydanie potrebných povolení. "Tak, aby sa mohol spustiť proces verejného obstarávania, od ktorého závisí samotná rekonštrukcia v roku 2022," povedala Ondrejková. MIB zároveň avizuje, že na celé územie Sadu Janka Kráľa a Tyršovho nábrežia bude na budúci rok vypísaná komplexná urbanisticko-krajinársko-architektonická súťaž. Aktuálne sa k nej uskutočňuje participatívny proces.

Mesto Bratislava tento rok prostredníctvom svojej spoločnosti KSP (po novom Bratislavská spoločnosť pre správu majetku) kúpilo od firmy Alvexa za 1,4 milióna eur bez DPH budovu v Sade Janka Kráľa, v ktorej sídlil v minulosti erotický klub. Kúpu nehnuteľnosti schválili bratislavskí mestskí poslanci koncom marca. Primátor Bratislavy Matúš Vallo označil vtedy túto kúpu za historickú možnosť získať objekt a jeho okolie po rokoch späť pod kontrolu mesta.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…