McHappy Day: dajte si v piatok 8. októbra svoje obľúbené hranolky. Prispejete tým na skvelú vec
Inzercia
Inzercia

McHappy Day: dajte si v piatok 8. októbra svoje obľúbené hranolky. Prispejete tým na skvelú vec

Najznámejšia sieť rýchleho občerstvenia organizuje už 18. rok skvelý deň. Ak si 8. októbra na McHappy Day objednáte v ktorejkoľvek prevádzke McDonalds, svoje obľúbené hranolky, polovicou sumy prispejete na pomoc nemocniciam po celom Slovensku.

V piatok 8. októbra 2021 počas McHappy Day si v McDonalds objednáte výnimočné hranolčeky. Nie sú to totiž obyčajné hranolky. Tržby zo všetkých hranolčekov rozdelí nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities (RMHC) slovenským nemocniciam, ktorým už dlhodobo pomáha vytvárať rodinne orientovanú starostlivosť. — Foto: McDonalds

Už osemnásty rok slávi McDonalds 8. októbra McHappy Day. V tento deň putuje totiž polovica z tržieb zo všetkých prevádzok za všetky objednané zemiakové hranolčeky na charitatívne účely. Preto, ak zajtra, 8. októbra, navštívite akúkoľvek z 36-tich prevádzok McDonald’s, nezabudnite si objednať aspoň jednu porciu zemiakových hranolčekov. Tržby z hranolčekov rozdelí nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities (RMHC) slovenským nemocniciam, ktorým už dlhodobo pomáha vytvárať rodinne orientovanú starostlivosť. Svojimi hranolčekmi prispievate k viditeľnému zveľaďovaniu nemocničných izieb, spoločných priestorov, ako aj k zadováženiu mimoriadne potrebného nemocničného vybavenia, a to v rámci niekoľkých detských nemocníc po celom Slovensku.

Aj tento rok podporíte kúpu hranolčekov viaceré slovenské nemocnice.
Aj tento rok podporíte kúpu hranolčekov viaceré slovenské nemocnice. Foto: McDonalds

Keď hranolčeky pomáhajú

V piatok 8. októbra organizuje v každej reštaurácii spoločnosť McDonald's spoločne so svojimi licenčnými partnermi každoročný McHappy Day. Výnimkou nie je ani tento rok, hoci takisto ako minulý rok, budú pri pultoch chýbať známe tváre a osobnosti, ktoré zbierku ochotne a nezištne podporovali svojou účasťou v minulosti. A hoci zbierku podporia mnohí herci, speváci, či influenceri najmä cez sociálne siete, organizátori veria, že tohtoročná vyzbieraná čiastka prekoná doterajší rekord. Prispieť môže úplne každý zákazník, ktorý si objedná svoj balíček zemiakových hranolčekov so sebou. Počas tohto dňa majú až dvojnásobné poslanie. Zaženú hlad a pomôžu navýšiť zbierku a tak pomôcť malým pacientom a ich rodinám v slovenských nemocniciach.

Tento rok poputujú peniazy za všetky predané hranolčeky na rekonštrukčné práce detrkých oddelení v nemocniacich v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach a Martine.
Tento rok poputujú peniazy za všetky predané hranolčeky na rekonštrukčné práce detrkých oddelení v nemocniacich v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach a Martine. Foto: McDonalds

Tento rok sa RMHC, n. o.  chystá podať pomocnú ruku vo viacerých detských nemocniciach  – v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach a Martine – kde postupne plánujú realizovať rôzne rekonštrukcie detských oddelení pre pocit domova  - aby sa statoční malí pacienti necítili v nemocniciach sami a mohli tráviť čo najviac času so svojimi rodinami.

Zákazníci McDonalds môžu pomáhať celý rok 

McHappy Day však nie je jedinou príležitosťou, kedy môžu zákazníci McDonald’s prispieť na zlepšenie podmienok v slovenských nemocniciach a tak pomôcť ťažko skúšaným deťom a ich rodinám. Od minulého leta je tu možnosť pomoci formou zaokrúhlenia koncovej sumy pri platbe prostredníctvom samoobslužných kioskov priamo v reštauráciách. Spoločnosť McDonald’s zaviedla vďaka prechodu prevádzok na reštaurácie novej generácie zaokrúhľovanie platieb za všetky objednávky ako kontinuálnu podporu charitatívnej organizácie. Súdržnosť rodiny je kľúčovým motivátorom a nachádza sa aj v slogane RMHC, n.o. , ktorý znie „Blízkosť pre rodiny“. Zákazníci môžu prispieť celoročne organizácií aj pri klasickej platbe na pokladniciach alebo aj prostredníctvom darovacej stránky na www.rmhc.sk

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities pomáha malým pacientom v slovenských nemocniciach prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov či oddychových zón, ale aj zabezpečením najmodernejších prístrojov.
Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities pomáha malým pacientom v slovenských nemocniciach prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov či oddychových zón, ale aj zabezpečením najmodernejších prístrojov. Foto: McDonalds

Ronald McDonald House Charities zveľaďuje detské nemocnice od roku 2003

Nezisková organizácia RMHC podáva pomocnú ruku už od roku 2003. Pomáha malým pacientom v slovenských nemocniciach prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov či oddychových zón, ale aj zabezpečením najmodernejších prístrojov a nového zariadenia pre detské oddelenia. Doposiaľ RMHC, n. o. investovala do podpory detských nemocníc vyše 660 000 Eur. Táto čiastka sa bude tento rok výrazne zvyšovať. Organizácia má totiž v pláne viaceré projekty, keďže pandémia im doposiaľ príliš nepriala.

Zakladateľom a hlavným partnerom RMHC, n. o. je spoločnosť McDonald’s Slovakia. Príjmy neziskovej organizácie tvoria najmä príspevky do kasičiek v reštauráciách McDonald’s, predaj symbolických nálepiek v podobe ručičiek, polovica z tržieb za predaj hranolčekov počas McHappy Day, príjem z 2 %, ale aj príspevky priamo od spoločnosti McDonald’s a od rôznych darcov.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…