Tekuté zlato alebo Najdrahšie parfémy sveta. Ktoré to sú a koľko stoja?
Inzercia
Inzercia

Tekuté zlato alebo Najdrahšie parfémy sveta. Ktoré to sú a koľko stoja?

Flakóny posiate diamantami, ručne vyrábaný krištáľ i omamné tóny ukrývajúce sa v srdci parfému. Presne také sú najdrahšie vône sveta, ktoré by išli bez preháňania označiť za pomyselné celebrity sveta parfémov. Zabudnite na Chanel alebo Dior. Tieto parfémy vám doslova učarujú. Aké sú najdrahšie parfémy sveta a koľko stoja?

— Foto: unsplash.com

Shumukh

Možno že vám názov parfumu Shumukh nič moc nehovorí, jedná však o najdrahší parfum na svete. Jeho cena sa pohybuje okolo 1,29 milióna dolárov (približne 1,16 miliónov eur). Shumukh je preslávený aj tým, že sa zapísal do Guinnessovej knihy rekordov, a to nielen vďaka svojej vôni. Zásluhu na tom má rekordný počet diamantov, ktorými je flakón posiaty. Tvorcom parfumu je Asghar Adam Ali, ktorý je zároveň predsedom skupiny Nabeel Perfumes a tiež veľkým majstrom parfémov.

Golden Delicious

Vôňu s názvom Golden Delicious má na svedomí značka DKNY (Donna Karan New York). A práve tento parfum bol ešte donedávna na prvej priečke najdrahších parfumov sveta. V minulom roku však skončil na druhom mieste práve za Shumukhom.

Parfém Golden Delicious bol vyrobený v jedinom prevedení a jeho účel bol jasný. Získanie peňazí pre charitu. Výroba tohto parfumu bola veľmi náročná, a to nielen z hľadiska ladenia vonných tónov, ale predovšetkým kvôli požiadavkám na výzdobu flakónu. Tá totiž zabrala tímu odborných klenotníkov viac ako 1500 hodín práce. Flakón je posiaty austrálskymi ružovými diamantmi, žltými zafírmi a 1,65 karátovým brazílskym tyrkysom. Cena tohto parfumu bola 1 milión dolárov (903 tisíc eur).

No. 1 Imperial Majesty

Tretiu priečku obsadil dámský parfém s názvom No. 1 Imperial Majesty od značky Clive Christian. Tento parfum navrhol slávny britský parfumár Roja Dove a ukrýva v sebe príjemnú aromatickú kvetinovú zmes ružového oleja, jazmínu a tahitskej vanilky. Jeho cena sa pohybuje približne okolo 12 700 dolárov (11,5 tisíca eur). Do dnešného dňa ich bolo vyrobených iba desať kusov. No. 1 Imperial Majesty je balený v krištáľovom flakóne, ktorý je zdobený 5-karátovým bielym diamantom.

Les Larmes Sacrées de Thèbes

Parfém s honosným názvom Les Larmes Sacrées de Thèbes pochádza z dielne spoločnosti Baccarat. Tá bola založená v roku 1764 a preslávila sa predovšetkým výrobou jemného krištáľu. Na scénu parfumov prenikla v 90. rokoch a do histórie sa zapísala práve vďaka omamnej vôni Les Larmes Sacrées de Thèbes, ktorého sa vyrobili iba 3 kusy a ktorý patrí medzi najdrahšie dámske parfumy na svete. Flakón má tvar pyramídy, je z ručne vyrobeného krištáľu s ametystovým uzáverom a jeho cena sa pohybuje okolo 6 800 dolárov (okolo 6 100 eur).

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…