Jej 16-ročná dcéra sa dostala do sexuálneho otroctva. Aby ju zachránila, nechala sa zavliecť do nevestinca
Dominik Slavkovský
Dominik Slavkovský

Jej 16-ročná dcéra sa dostala do sexuálneho otroctva. Aby ju zachránila, nechala sa zavliecť do nevestinca

Lásky matky k svojmu dieťaťu nemá hraníc. Dôkazom je aj tento silný príbeh.

— Foto: Unsplash

"Nespravila som to len pre svoju najstaršiu dcéru. Spravila som to tiež aj pre mnoho ďalších," hovorí Asiya, bangladéšska matka, ktorá je dôkazom toho, že láska pre vlastné deti nemá hraníc. Aby zachránila svoju vlastnú dcéru, ktorá sa stala obeťou obchodu s ľuďmi, nechala so sebou spraviť to isté a skončila v nevestinci. Po niekoľkých mesiacov hľadania sa jej podarilo k dcére dostať. Keď ich pri návrate domov do Bangladéšu chytili na hranici policajti, neverili vlastných ušiam, píše Scoop.Upworthy s tým, že mená v tomto príbehu sú z bezpečnostných dôvodov vymyslené. 

Osudová ponuka od rodinného známeho

Šestnásťročná Marium dostala na začiatku roka správu od rodinného známeho, ktorý jej ponúkol možnosť privyrobiť si. Rozhodla sa teda, že to vyskúša.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: Unsplash

Keď ju odviezol neďaleko hranice s Indiou, začala mať pochybnosti. Vydesila sa v momente, keď tam na ňu už čakali dvaja ďalší chlapi, ktorí ju naložili na loď. "Bolo to v strede noci, rozplakala som sa," spomína Marium, "ale oni ma jednoducho na tú loď strčili."

Počas plavby sa jej podarilo dostať k telefónu. Kým jej ho únosci vzali, stihla zavolať mame, ktorej okrem prosby o pomoc nadiktovala aj mená jej únoscov. O pár dni neskôr skončila v nevestinci, ktorý sa nachádzal v indickom meste Bihár.

Nechala sa predať do nevestinca. Dcéra tam nebola

Jej mama, Asiya, medzičasom kontaktovala políciu, od ktorej, žiaľ, ani po 40 dňoch nedostala jedinú novinku. Rozhodla sa teda, že svoju dcéru nájde a záchráni po svojom.

Asiya zbalila svoje úspory v hodnote asi 703 dolárov a kontaktovala jedného z únoscov. Požiadala ho o prácu v zahraničí, on jej jednu ponúkol práve v susednej Indií. Vedela, že je na správnej stope. Za pár dní sa už aj ona ocitla v nevestinci, no tento sa nachádzal v Naí Dillí. "Moja dcéra tu nebola, zistila som, že všetky obete neodvážajú na rovnaké miesto." Vzdať sa však rozhodne nechcela. Medzitým obe prežívali veci, o ktorých je lepšie nehovoriť.

Situácia sa zmenila, keď žene zavolal jej manžel s tým, že ho ich dcéra kontaktovala pomocou telefónu jedného z klientov. Asiya neváhala ani sekundu a v strede noci z nevestinca utiekla. Napokon sa jej, s pomocou niekoľkých miestnych a spomínaného klienta konečne podarilo dcéru nájsť.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: Unsplash

Kúpil ju za niečo vyše 3 000 dolárov

"Majiteľ nevestinca mi prezradil, že moju dcéru kúpil z Bangladéša za 3 404 dolárov," prezrádza Asiya. Pri návrate, počas pokusu o prekročenie hranice Indie a Bangladéša, narazili na políciu. Keď si policajti vypočuli ich príbeh, okamžite začali pátrať po únoscoch. Špeciálnej bangladéšskej jednotke sa ich aj niekoľko podarilo chytiť. Tento biznis vraj robili už celú dekádu. Obete bežne kupovali za 1 173 až 1 760 dolárov.

"Únoscovia svoje stratégie a triky na únos zraniteľných žien neustále vylepšujú," dodal k prípadu Mohammad Tariqul Islam, riaditeľ skupiny pre spravodlivosť a starostlivosť, ktorá je súčasťou globálnej organizácie bojujúcej proti otroctvu. Obvykle obete lakajú na zaužívané taktiky ako je ponuka práce, milostná aféra či svadba. 

Nové Dillí
Nové Dillí Foto: Unsplash

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…