George Clooney nie je žiadny lakomec. Dal milión každému zo svojich kamarátov, ktorí mu v živote pomohli
Simona Gálová
Simona Gálová

George Clooney nie je žiadny lakomec. Dal milión každému zo svojich kamarátov, ktorí mu v živote pomohli

Americký herec chcel oplatiť svojim priateľom roky, kedy bol na mizine a potreboval ich pomoc.

Ilustračná fotografia. — Foto: TASR/AP; Pixabay

Byť priateľom Georga Clooneyho sa vyplatí, a to doslova. V roku 2013 mal Clooney 52 rokov, bol slobodný, nemal deti a žil v obklopení svojich najlepších priateľov. „To, čo som mal, boli títo ľudia, ktorí mi počas 35 rokov veľmi pomohli,“ priznal v rozhovore pre GQ. Každému zo svojich štrnástich najlepších priateľov sa preto rozhodol poďakovať skutočne vo veľkom štýle – každému daroval milión dolárov.

„Spal som na ich pohovkách, keď som bol na mizine. Požičiavali mi peniaze, pomohli mi vždy, keď som to potreboval. Aj ja som im za tie roky pomohol, ale bez nich by som nič nedokázal,“ spomínal na silné priateľstvá Clooney a dodal: „Všetci boli v závete, keby ma niekedy zrazil autobus. Potom som si ale uvedomil, prečo čakám, kým ma zrazí autobus?“

Clooney začal rozmýšľať, ako sa všetkým priateľom odvďačiť a nakoniec vymyslel scenár, ktorý sa podobá filmu Dannyho jedenástka, v ktorom si zahral. Prenajal si starú dodávku s nápisom „kvetinárstvo“ a do kufra naložil štrnásť tašiek naplnených miliónmi dolárov v hotovosti, ktoré na druhý deň postavil pred svojich priateľov. „Zodvihol som pred nimi mapu a ukázal som im všetky miesta na svete, ktoré som vďaka ním mohol navštíviť. Opýtal som sa ich, ako by sa odvďačili takýmto ľuďom a hneď som im dal aj odpoveď – čo tak miliónom dolárov?“ spomínal Clooney.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=2279758622354642&set=bc.AbqsUjL4YKW7SRXYmxP_Taw55O8vVpE5bP1_dJRHLN47-nL0Cb8dwZa9AUmrh05dNiiMa-udla6UuupDmJscqJEkSmHkukUNk3uDz0g5bJPM8u-MIwuzTfiLMkQV4_CWbyllIWOpJe12ThL6ZKz1Buy7VnXArQhjNEUsqBBlp1lUhw&opaqueCursor=Abo9zK-UXuOfQSKiE2sVwIx_3_TNHD6Zaugm3gMBy18vN26F2Th8rIjVjPix1e09YPiOMFXlSSAzKXWzM6jdWAb2y4AfiBAAEppebonpc5Fv_LHTwzChX3LOL7WcNMlB9Yypw9ipD0v3LumPQuMhcDlmyLDS5JOn-h0kXICNMLH2RYkk9jNE-PZbuRL4cn9WadJ3_8K97G8T5MPmDQwJd6e3hsQqzC2bIB385T6HTx5sBABeopbr9KIy3t7x10dVmy97ZEO1di_vvaVNiLLt2FfbkYzbiQodO4u6X-Dyh1kcfMJAgC70bXff6CzFfzSZCSTqIcux646EjlFnYjB2d4S8u0GC86tvaNwrSI5cPbKcpoTEPvzVG87bP9W-ZRMQ0AgHj_Dl77g4w-KYyr9-Ji088jZBZ89wzcKqdWsa-zPyvdguBbwNDxnRvHomZju-Q8N8PCF4NxHGKRKmnvyX1B4b1sZLb6xxsdvewR92G6fCAf6Tq-arCoegurgDzUQFczXSCsTqUP3gvbdn36OAG0qW-YqODutxkqT4eaTu25toUPOwMXGRA7mMoLXj49WSSUhC3ja4IWPnbbWJWeDWIaxEXoMQi6dMGc8wRiuMiZ9IgnPTIAFPNjW0EK0zklXpbehVsDOGvsHLcrHNiblkiZzQ

Herec priateľom vysvetlil, že chce, aby vedeli, ako veľa preňho znamenajú, a že by bez nich dnes nebol tam, kde je. „Je pre mňa dôležité, aby som vám to oplatil. Takže chcem, aby ste teraz všetci otvorili tašky pred vami,“ vysvetlil priateľom, ktorý pri pohľade na stovky dvadsaťdolárových bankoviek nemali slová. „Jeden priateľ pracoval v bare v Texase na letisku a robil všetko preto, aby uživili svoju rodinu. Iný do práce jazdil na bicykli. To sú chlapci, ktorí sa starali o Georga,“ priznal jeden zo štrnástich priateľov, Rande Gerber.

Clooney bol rád, že všetci kamaráti dary prijali, hoc ich najskôr zo slušnosti odmietli. „Nebudete sa musieť báť o svoje deti, o ich vzdelanie, nemusíte si robiť starosti so splácaním hypotéky. Viem, že sme si všetci prešli ťažkými časmi a niektorí z nás stále prechádzame,“ dodal Clooney, ktorý priateľov nakoniec presvedčil, aby si štedrý dar zobrali.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…