Brat napísal dojemný odkaz sestre, ktorá žila s mozgovou obrnou: Chcel by som ťa ešte raz rozosmiať
Simona Gálová
Simona Gálová

Brat napísal dojemný odkaz sestre, ktorá žila s mozgovou obrnou: Chcel by som ťa ešte raz rozosmiať

Erikova sestra dokázala počas života povedať iba tri slová - mama, klavír a Donalds. Počas ich posledného stretnutia mu prvý aj poslednýkrát nečakane povedala, že ho miluje.

Erik Sydow so sestrou Karen. — Foto: Archív ES

Aj 189 slov stačí na to, aby ste dojali celý svet. To sa podarilo Erikovi Sydowovi, ktorému začiatkom septembra zomrela 61-ročná sestra Karen. Narodila sa s mozgovou obrnou a on ju rád prezýval "moja špeciálna sestra". Erik sa v krátkom nekrológu podelil o príbeh ženy, ktorá nikdy nemala pochybnosti.

Posledné stretnutie

Napriek tomu, že Karen vedela povedať iba tri slová, mama, klavír a Donalds - odkaz na jej obľúbený fastfood – v živote zažila nespútané chvíle šťastia a radosti. Tie najvzácnejšie chvíle prežila pri poslednom stretnutí so svojím bratom. Bicyklovali sa v parku, ona sa smiala a tlieskala rukami, pri jazere si urobili piknik s jej obľúbeným jedlom z McDonald's, Karen sa pozrela na brata a začala hovoriť: „Mami, mami.“

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/earthmonkclothing/photos/bc.AbowTjIE7GtX9JvdCda3qYMgJfTfjf6mgKLUABg8XozhllLFwNTu2xya7jEhgzPoz_iT-5XMIb_BPSYDW979Fujb7279ScIwCgDkfW5sBJsLBn1VKQ2LjD8SXOVmesU4Wu2pt_JQuR_0tjdctxyeNdqu/2982749605332531/?opaqueCursor=AboUR9Mp7FJNfJ-0yKDd2b8_30KUCihAzIEQc25Pu_ygU_Sm-gAhMsd3JytBsUeCPYt7Gb6KaTtUukVJoEdmT2L1c2RXtMd2F_ZHachYu2xVHrMQCO-fr16oW7BnPcGore5m1P53V9cBpjhUHN9K1HJYJgTKoOlNC8PsY5gvarP3rR9Zf5kftq_ooQOWpXnCm0LYIT5HZu7gp5VZ3dxsMiEefB8OxvdDsJXRwYEs_-jTNsQ2MYFmqZq5vAVcesUnNxpJjB24PqZvQiEwbMxriJo0AA85n0brr_k8xl9YY2IRVt8jyj6-h3BzE2ldZZ_hA0NyjPnTGt16xuWtqrLRx3zezj85p7GA4UdgUHk4sQJSxZYCfsze6zU13CgM0Ze7F_me5kEDVCANES3bX1tD7bNIShk7zWg-sjbuZFoSb23tz-53NM-xXTHGBwzict9zTY-0tzsAC6khJsiCNNIZ5MN9oB9p-_BgQ9wuXQXCEZDxbiZsEld-JhE9E9cRcmRs7ekcAfyShdRbEsih0dpXAdmpkVEcguARE68cLmQpZ4iIkagdcU78pY0J00XCNPe_Vz2auE3okl974pbUceyuj9gM

Erik ju pevne držal za ruku a povedal jej: „Mama už nie.“ Ich matka totiž len pár dní predtým zomrela. Karen položila hlavu na bratovo rameno a po líci jej začali stekať slzy. Aj keď mnohým veciam v živote nerozumela, vtedy pochopila, že mama, ktorá sa o ňu celý život starala, je navždy preč. „O dva týždne neskôr Karen zomrela na zlyhanie srdca. Myslím, že veľmi chcela byť s mamou,“ priznal brat Erik, ktorý veľmi túži po tom, aby svoju sestru ešte aspoň raz mohol rozosmiať. „Tiež som ťa potreboval,“ dodal na záver.

Priorita číslo jedna

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…